İki Marketten İndirim Geldi, Ayçiçek Yağı Fiyatları Düştü! BİM, ŞOK, A101, Tarım Kredi Ayçiçek Yağı Güncel Fiyat Listesi

Döviz kurlarında düşüşler market fiyatlarına yansımaya başladı. Ayçiçek yağı fiyatlarında indirim yapan marketler belli oldu. Hangi marketler ayçiçek yağı fiyatlarına indirim yaptı?

Finans 24.12.2021 - 01:52 24.12.2021 - 01:52 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de döviz kurlarının yükselişi ile zam yağmuruna tutulan gıda ürünleri gündemden düşmüyor. Vatandaşların bütçelerini sarsan bu zamların dolar kurundaki düşüşlerin ardından geri alınması büyük bir beklenti haline dönüştü. Marketlerin ve gıda üreticisi firmaların zamlara gerekçesi kalmazken indirimler yavaş yavaş market raflarına yansımaya başladı. 

AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARINA İNDİRİM YAPILDI MI?

Son dönemde ayçiçek yağı fiyatları zam şampiyonu olarak vatandaşların bütçelerini sarsmıştı. Bundan dolayı da vatandaşların indirim beklentilerinin ana odak noktası ayçiçek yapı fiyatları oldu. Ayçiçek yağı fiyatlarında yapılacak olan indirimler büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Vatandaşlar her gün marketlerin ayçiçek yağı fiyatlarını kontrol ederek haklı olarak fiyat indirimlerinin gerçekleşip gerçekleşmediğini takip ediyorlar. Peki ayçiçek yağı fiyatlarına indirim yapıldı mı? Hangi marketler ayçiçek yağı fiyatlarını düşürdü? En ucuz ayçiçek yağı hangi markette?

TARIM KREDİ AYÇİÇEK YAĞI FİYATI DÜŞTÜ

Market indirimleri ile alakalı olarak ilk adımı Tarım Kredi Kooperatifleri'nin marketi olan Kooperatif Market attı. Çok sayıda üründe indirim uygulanan Tarım Kredi Kooperatif Market'te ayçiçek yağı fiyatına da indirim yapıldı. Yayınlanan yeni fiyat listesine göre Tarım Kredi Anadolu Ayçiçek Yağı 5 Litre 118,50 TL'den 105,90 TL'ye düşürüldü. Buna göre göre 5 litrelik ayçiçek yağında yüzde 10,63 oranında indirim yapılmış oldu.

tarım kredi ayçiçek yağı fiyatı

ŞOK AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARINA İNDİRİM YAPTI

Ayçiçek yağı fiyatlarında indirim yapan markatlerden birisi de ŞOK oldu. ŞOk tarafından yapılan fiyat güncellemesine göre 1 litrelik Evin Ayçiçek Yağı  25,90 TL'den 23,90 TL'Ye, 2 litrelik Evin Ayçiçek Yağı 49,90 TL'den 45,90 TL'ye ve 5 litrelik Evin Ayçiçek yağı 119 TL'den 109,90 TL'de indirildi. Şok marketlerde uygulamaya giren bu indirimlerle müşteriler ayçiçek yağını daha düşük fiyatlarla satın alabilecekler. İndirimlerin tüm ŞOK marketlerde geçerli olacağı bildirildi.

şok ayçiçek yağı indirimleri

A101 AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI

A101 tarafından şu anda ayçiçek yağı fiyatlarında herhangi bir indirim yapılmadı. Ancak marketin internet sitesinde 5 litrelik Biryağ ayçiçek yağının fiyatı olarak 66,50 TL yer alıyor. Müşteriler bu ayçiçek yağını satın almaya kalktıklarında ise stoklarda kalmamıştır uyarısı ile karşılaşıyorlar.  İşte A101 ayuçiçek yağı fiyatları:

Yudum 1,25 litre ayçiçek yağı: 49,90 TL
Komili 2 litre ayçiçek yağı: 74,90 TL
Torku 5 litre ayçiçek yağı: 134,90 TL
Orkide 5 litre ayç,çek yağı: 134,90 TL
Vera 5 litre ayçiçek yağı: 117 TL

a101 biryağ ayçiçek yağı

BİM AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI

BİM de ayçiçek yağı fiyatlarında indirim yapmadı. buna gör BİM ayçiçek yağı fiyatları da şöyle oluştu:

-Sole 1 litre ayçiçek yağı: 25,90 TL
-Sole 2 litre ayçiçek yağı: 49,90 TL
-Sole 5 litre ayçiçek yağı: 119 TL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@