İkinci 100 Günlük Program İle Kanal İstanbul İhale Tarihi Açıklanacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Latin Amerika programının ardından açıklayacağı İkinci 100 Günlük Eylem Planı büyük bir heyecanla bekleniyor. Kanal İstanbul ihale tarihi program kapsamında açıklanacak.

Gündem 26.11.2018 - 22:30 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Latin Amerika programının ardından açıklayacağı İkinci 100 Günlük Eylem Planı büyük bir heyecanla bekleniyor. Kanal İstanbul ihale tarihi program kapsamında açıklanacak.

İkinci 100 günlük eylem planı içerisinde pek çok önemli proje, yasal düzenleme ve uygulama barındırdığı için büyük bir öneme sahip. İkinci 100 Günlük Program Ne Zaman Açıklanacak?Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Kasım 2018 tarihinde Arjanti'nin başkenti Buenos Aires'te düzenlenecek olan G20 zirvesine katılmak amacı ile 28 Kasım 2018 tarihinde bu şehre yolculuk yapacak. Erdoğan buradan Latin Amerika temaslarında bulunmak üzere Paraguay ve Venezüella ülkelerini ziyaret edecek. Bu nedenle İkinci 100 günlük eylem planının tanıtımı da gecikti. Takvimlerde ikinci 100 günlük eylem planı için en yakın tarihin Aralık ayının ilk haftası olduğu görülüyor. Son derece büyük bir organizasyon ile tanıtılması ve tüm bakanların toplantıda hazır olması gerektiği için ortak bir takvim oluşturulmaya çalışıldığı öğrenildi. Kanal İstanbul İhalesi İçin Tarih Açıklanabilir!Özellikle de Kanal İstanbul projesi hakkında yeni programda açıklanacak olan maddeler büyük bir merak konusu oldu. Hatırlanacağı üzere birinci 100 günlük eylem planı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan programda "Kanal İstanbul Projesinin ÇED ve etüt proje işleri tamamlanacak" ifadelerine yer verilmişti. Yapılacak olan yeni açıklamada etüt projesinin tamamlandığı daha önce duyurulan projenin kesin ihale tarihinin açıklanması bekleniyor. Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kanal İstanbul açıklaması ile projede ilk kazmanın Kasım ayı içerisinde vurulacağını iddia etmişti. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@