İkinci El Arabalar Çok Pahalı, Sıfır Arabaya Param Yetmiyor Diyenlere Ticaret Bakanlığı Ucuz Satıyor!

Ticaret Bakanlığı 2. el araç fiyatlarını düşürecek adımı attı, araç fiyatlarına gümrük indirimi geldi! Audi, BMW, Volkswagen gibi araçların yer aldığı lüks araçlar için dahi ucuz fiyatlı satış fırsatı

Finans 14.02.2022 - 14:30 14.02.2022 - 14:32 Gülcan Özer

Araba sahibi olmak isteyen kişiler yükselen fiyatlar nedeni ile mağdur olmaya devam ederken ucuz araba sahibi olmak isteyen kişilerin fiyat indirimi beklemesine gerek kalmadı. Ticaret Bakanlığı 2022 yılının Şubat ayına özel olarak başlattığı kampanya kapsamında tasfiye halinde olan araçları düşük fiyatlarla satışa sundu. Hatırlanacağı üzere 2013 senesinde kanun değişikliği yapılmış ve gümrüklerdeki araçların satışı konusunda vatandaşa büyük fırsat sunulmuştu. 

Gümrüğe takılan araçlar için yapılan kanuni düzenleme sonrasında Ticaret Bakanlığı tarafından emsal fiyatının çok daha altında ucuz fiyatlarla satışa sunulmuştu. Gümrükten araç satışı için Ticaret Bakanlığı Şubat ayının beklenen yeni ilanlarını yayımladı. Lüks araba markalarının üst segment modellerinin de yer aldığı çok sayıda araç internet üzerinden satışa sunuldu. 

GÜMRÜKTEN SATILIK ARABALAR: TİCARET BAKANLIĞI ARAÇ SATIŞ İHALESİ ŞUBAT 2022 İLANLARI! 

Koronavirüs salgını döneminde fiyatı en çok artan kalemlerden biri de otomotiv sektörü olarak öne çıkmıştı. Otomotiv sektöründe ilk olarak pandemi nedeni ile üretime ara verilmesi sonrasında ise insanların virüs kapma endişesi ile toplu taşıma araçlarından uzaklaşarak bireysel araç alımına yönelmesi ile fiyatlar büyük bir hızla yükselmişti. 

ticaret bakanlığı araç satışı 3

Bazı araba modellerinde sıfır araç fiyatlarını dahi geride bırakan 2. el araba fiyatları piyasada şok etkisi yaratırken Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan ucuz araç satışları vatandaşın dikkatini çekmeyi başarmıştı. Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni ilanlarda otomatik vitesli 2007 model BMW 530 D model aracın satış fiyatı 322 bin TL olarak ilan edildi. 2007 model Volkswagen aracın satış fiyatı ise 77 bin TL olarak sitede yerini aldı. 

ticaret bakanlığı araç satışı 2

2010 model Citroen C4 Picasso model aracın satış fiyatı 114 bin TL olarak sitede yer alırken 2009 model Volkswagen Jetta araç satış fiyatı ise otomatik vites donanım paketi ile 147 bin TL olarak ilan edildi. 

ticaret bakanlığı araç satışı 1

Lüks araç segmentinde yer alan 2008 model Audi Q7 otomatik vites modeli için belirlenen satış fiyatı 252 bin 500 TL olarak ilan edilirken ucuz araba almak isteyen kişiler için ise 2006 model Renault Laguna modelinde satış fiyatı 75 bin 875 TL oldu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@