İkinci El Araç Piyasasında Son Şans! Yeni Yıl Öncesi Vatandaş Araç Almaya Koştu!

İkinci el araç piyasasında fiyatlar gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Yeni yıl öncesinde vatandaş yeni zamlardan korktuğu için soluğu ikinci el araç pazarında aldı.

İkinci El Araç Piyasasında Son Şans! Yeni Yıl Öncesi Vatandaş Araç Almaya Koştu!

Pandemi nedeniyle ikinci el otomobil satışında ortaya çıkan fiyat artışları döviz kurunda meydana gelen artış sonrasında giderek yükselmeye devam ediyor. Yükselen fiyatlar, pek çok vatandaşın araç sahibi olma hayallerini yerle bir etti.

Vatandaş ikinci el araç piyasasında fiyatların yükselmesi ile büyük şok yaşarken fiyatların yeniden düşmesini beklemeye başladılar. Ancak piyasada araç satıcıları, galericiler ve yetkili isimler fiyatların kur normale dönse dahi yeniden fiyatların düşmeyeceğini ifade etmeleri dikkat çekti.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA İKİNCİ EL PAZARINDA BÜYÜK YOĞUNLUK YAŞANDI

Yetkili isimlerin açıklama yapmaları ile birlikte araç alma hayali kuran pek çok vatandaş harekete geçti. Yeni yıl sonrasında araç piyasasına yeni zamların gelmesi beklendiği için pek çok vatandaş daha fazla beklemek ve ertelemek istemedi.

Hafta sonu ortaya çıkan tabloya göre pek çok kişinin soluğu ikinci el otomobil pazarlarında ve galerilerde aldığı öğrenildi. Araç satıcıları ise uzun bir aranın ardından ortaya çıkan tablodan son derece memnun olduklarını dile getirdiler. Hafta sonu pek çok araç satıldı ve yeni sahibi ile buluştu.

Tek bir araca bakmak için bile onlarca kişinin ziyaret ettiği öğrenildi. Bir süredir durağan olan işlerin açılması heyecana neden oldu. Hafta sonu uzun zamandır satışta olan araçlar satılmış oldu.

İKİNCİ EL ARAÇ PAZARINDA ARAÇ KALMADI

İkinci El Araç Piyasasında Son Şans! Yeni Yıl Öncesi Vatandaş Araç Almaya Koştu!2

Fiyatların yeniden eski seviyesine inmeyeceğini gören ve her yeni gün gelen zamları gören vatandaşlar panik içerisinde araç pazarına koştular. Artık uygun fiyatlı olarak sayılabilecek 200 bin liranın altındaki tüm araçların satıldığı belirlendi.

Küresel çip krizinin yanı sıra döviz kurunda bir artışın meydana gelmesinden dolayı daha önce sıfır kilometre aracın 200 bin lira altına bulunması normal sayılırken, şimdilerde 200 bin liranın altında ikinci el araç bulmak zor hale geldi. Araç fiyatlarının daha ne kadar zamlanacağı ise bilinmiyor.

SONRAKİ HABER