İkinci El Ev Alana Yüzde 0.89 Finansman Müjdesi! Bu Evleri Alanlara 120 Ay Taksitle Başvuru Ekranı Hemen Açık

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ilk evim konut finansmanı ile yüzde 0.99 kredi müjdesi gelirken Türkiye Finans Katılım Bankası ile 0.89 finansman müjdesi verdi!

Finans 24.05.2022 - 12:00 24.05.2022 - 12:01 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamu bankaları tarafından verileceği ilan edilen konut kredisi destekleri büyük yankı uyandırmıştı. 9 Mayıs 2022 Pazartesi günü yapılan kabine toplantısının ardından duyurulan destek kredileri için Hazine ve Maliye Bakanlığı başvuru şartlarını duyururken kamu bankalarından henüz başvuru ekranı açıklaması ise gelmemişti. 

Yapılan açıklama ile hem sıfır konutlara verilen ilk evim konut finansmanı paketinden hem de dolar ve altını bozdurarak ev almak isteyen kişilere yönelik olarak verilecek olan yüzde 0.89 oranlı kredi paketinde kişinin kendisi, eşi ve aynı evde ikamet eden çocuğuna ait tapu olmaması şartı koşulmuştu. Türkiye Finans Katılım Bankası ise ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak bu şartların aranmadığı finansman kampanyasını duyurdu. 

TÜRKİYE FİNANS BANKADAN SATILIK EVLER, APARTMAN DAİRESİ ALAN MÜŞTERİLERİNE YÜZDE 0.89 ORANI İLE FİNANSMAN DESTEĞİ SAĞLAYACAK! 

Bankaların konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken ev fiyatlarında yaşanan yükseliş nedeni ile biran önce ev sahibi olmak isteyen kişiler ise düşük faizli kredi kampanyalarını araştırmaya başlamıştı. Kamu bankaları tarafından 0.89 faiz oranı ile genişletilmiş konut finansmanı paketinde dolar ve altınını bozduran kişilere destek verileceği ilan edilmişti. Yine ilk evim konut finansmanı ile ilk ve tek evini alanlara 0 99 kredi desteği açıklanmıştı. 

türkiye finans kampanya

Türkiye Finans ise başlattığı kampanya kapsamında mülkiyeti kendisine ait olan taşınmazları finansman desteği ile sanacağını açıkladı. Bankadan satılık daire, arsa ve tarla gibi taşınmazları almak isteyen kişilere Türkiye Finans üzerinden nakit para desteği de sağlanacak. Yüzde 0.89 oranından başlayan rakamlarla nakit parası olmayan kişilere de finansman desteği sağlanacak. 

türkiye finans oranları

Yapılan açıklama ile düzenlenen kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken Türkiye Finans tarafından satılan gayrimenkullerden almak olarak ilan edildi. 

TÜRKİYE FİNANS SATILIK GAYRİMENKULLER İÇİN TEKLİF NASIL VERİLİR, BANKADAN SATILIK EV NASIL ALINIR?

Bankadan satılık ev almak isteyen kişiler için Türkiye Finans satılık gayrimenkuller ilanları intengo sitesi üzerinden yayımlanmakta olup arama motorine Türkiye Finans İntengo yazarak siteye ulaşabilirsiniz. İlanların satış fiyatları ve başvuru şartları ile kredi desteklerini ilanlar üzerinden inceleyebilirsiniz. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@