İkinci El Oto Alımında Yeni Trend! İhaleli Satışlar Katılım Az Olduğundan Piyasanın Yarısına Gidiyor

İhaleli araç alımlarında vatandaşlar piyasanın altında bir değere araç sahibi olma fırsatı yakalıyorlar. İhalelere katılım az olduğundan vatandaşlar %50'ye varan indirimli fiyatlardan yararlanıyorlar.

İkinci El Oto Alımında Yeni Trend! İhaleli Satışlar Katılım Az Olduğundan Piyasanın Yarısına Gidiyor

Kamu kurumlarının araç satış duyurularına başvuruda bulunanlar, ihalelere katılarak araçlara sahip olabiliyorlar. Araç alımlarında yer almak isteyenler ise başvuruda bulunuyorlar. Süreci bilmeyenler nedeniyle katılımlar halen az olarak gerçekleştiriliyor. BU durumda araçlar ilk teklif fiyatları üzerinden satılıyorlar. Bu durumda satış fiyatları ise marka modele yarı yarıya düşüyor. Ancak katılım fazla olursa fiyatlar piyasadan daha fazla da olabilir.

İHALELİ ARAÇLARI KAMU KURUMLARI SATIYOR

Kamu kurumları kendilerine ait olan ve kullanılmayan araçları ihale başlatarak satarlar. Araçlar halen kullanılabilir durumda, tamir ile kullanılır yada ekonomik ömrünü doldurmuş ilanları ile satılırlar.

Satış işlemleri için kurumlar bir satış kılavuzu hazırlarlar. Satış kılavuzlarında araçların tüm bilgileri yer alır. Bunun yanında ihalenin düzenleneceği tarih, ihale başvuru işlemleri için gerekli evraklar, araç için belirlenen muhammen bedel ve bu bedel üzerinden ödenecek olan geçici başvuru bedelleri yer alır. Bunun dışında kurumlar ihalelerin ne zaman hangi ve tarih saatte gerçekleşeceğini ve ihaleler için başvuruların hangi tarihe kadar alınacağını ilan ediyorlar.

GÜNCEL İLAN LİSTESİNDE HANGİ DUYURULAR VAR?

Kurumların araç satış ihale ilanlarına dair duyuruları sürekli yenilenir. 13 Aralık tarihi itibariyle başlayan hafta başında 4 farklı kamu kurumunun ikinci el araç satış ilanı bulunmakta.

Yayımlanan son ilan Beyoğlu Belediye Başkanlığı ekonomik ömrünü doldurmuş belediye araçlarının satıacağını duyurdu. Gaziantep Valiiği, Uludağ Üniversitesi ve Kocaeli Kasaplar ve Celepler Esnaf Odası diğer araç satışı yapan kurumlar oldular. Tüm bu kurumların araç satış duyurularında yer alan satış tabloları,

Uludağ Üniversitesinden satılık 2007 model Volvo S 80 otomobil satış duyurusu;

uludağ üni araç satış 3

Gaziantep Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı İhale Servisi araç satış ilanı;

gaziantep valilik araç 2

Beyoğlu Belediyesi Ekonomik Ömrünü Tamamlamış Araç, İş Makineleri Ve Elektrikli Taşıtların Satışı

beyoğlu ihale araç 1

Tüm kamu kurumları için araç satış tabloları yukarıda yer alıyor. Yalnızca Kocaeli ilanında araçların satışının yapılacağına dair kısa bir açıklama bulunuyor. Kurum herhangi bir satış tablosu yayımlamamış durumda. İstekliler kurumdan detaylı bilgi alabilirler.

ARAÇ SATIŞLARI İÇİN BAŞVURU İŞLEMLERİ

Araç satışları için başvuru yapacak olanlar kurumların web sayfalarından yada basın ilan kurumundan tüm duyurulara ulaşabilirler. Başvuru işlemleri duyurular için hazırlanan kılavuzda bildirilen evrakların teslimi ile yapılacak.

SONRAKİ HABER