İkinci El Otomobil Alacaklar Dikkat! Ayda 1.564 TL Taksitle 50 Bin TL 2. El Taşıt Krediniz Vakıfbank'ta

İkinci el otomobil satın almak isteyenlere Vakıfbank tarafından cazip imkanlarda taşıt kredisi verilmeye devam ediliyor. Vakıfbank 2. el taşıt kredisi nedir, koşulları nelerdir? 

Finans 07.10.2021 - 23:58 08.10.2021 - 00:08 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın almak için finansal şartlarını değerlendiren vatandaşlar bankalardan çektikleri taşıt kredileri ile hayallarini kurdukları araçlara sahip olabiliyorlar. Otomotiv sektöründe son dönemlerde yaşanan arz sorunundan dolayı vatandaşların talepleri ikinci el araç piyasasına yönlendi. Bundan dolayı da 2. el otomobiller için kredi imkanı veren bankaların taşıt kredisi kampanyaları mercek altına alındı. 

VAKIFBANK 2. EL TAŞIT KREDİSİ NEDİR?

Vakıfbank, ikinci el otomobil satın almak isteyen müşterilere çok uygun koşullarda finansal destek sağlamaya devam ediyor. Hem düşük faizle taşıt kredisi veren Vakıfbank hem de çok kolay şartlarda müşterilere ödeme imkanları tanıyor. Bu kapsamda müşteriler ikinci el araç alımlarında taşıt kredisi çekerek farklı ödeme planlarından birisini tercih edebiliyorlar.

Vakıfbank'tan taşıt kredisi çeken müşteriler bu klredinin geri ödemeleri için kredi çekme sürecinde ödeme planlarında farklı bir tercihte bulunabiliyorlar. Bu kapsamda müşteriler aylık eşit taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, son taksit balon ödemeli ve değişken taksitli olarak ödeme planı yapabiliyorlar. Bu şekilde bütçelerine göre ödeme planı yapan müşteriler 2. el taşıt kredisi geri ödemelerini zorlanmadan yapabiliyorlar.

VAKIFBANK 2. EL TAŞIT KREDİSİ VADE SÜRELERİ VE KREDİ MİKTARLARI 

Vakıfbank'tan 2. el taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler kredi miktarları konusunda BDDK'nın sınırlamalarına uymak zorundalar. Bundan dolayı kasko değeri 120 Bin TL'ye kadar olan 2. el araçlar için en fazla yüzde 70 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Kasko değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan ikinci el otomobiller için ise kredilendirme oranı en fazla yüzde 50 oluyor. 

Satın alınacak olan 2. el otomobilin kasko değeri 120 Bin TL'nin altında olan otomobiller için Vakıfbank'tan taşıt kredisi kullanan  müşterilere en fazla 48 ay vadeliş, kasko değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan 2. el otomobiller için kullanılan taşıt kredisinde en fazla 36 ay vade süresi uygulanıyor. 

50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

vakıfbank taşıt kredisi maliyet hesaplaması

Vakıfbank'tan 2. el taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,50 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 50 Bin TL 2. el taşıt kredisi kullanan müşterilerin aylık kredi taksitlerinin ise 1.564 TL olduğu bildiirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@