İkinci El Otomobil Alacaklara Akbank'tan Uygun Maliyetli Taşıt Kredisi! İşte 200 Bin TL Kredi Taksit Hesaplaması

İkinci el otomobil satın almak için finansman desteği arayanlara Akbank tarafından uygun maliyetlerle taşıt kredisi veriliyor. Akbank ikinci el taşıt kredisi aylık faizi ne kadar?

Finans 07.04.2022 - 23:30 07.04.2022 - 23:30 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de otomobil satın almak isteyen vatandaşların en büyük destekçileri bankaların taşıt kredisi kampanyaları oluyor. Taşıt kredisi çekmek için bankaların kredi faizlerini araştıranlara en uygun maliyetlerden birisini de Akbank sunuyor. Akbank'ın taşıt kredisi kampanyasından yararlanan müşteriler hem hayallerini süsleyen otomobillere shaip oluyorlar hem de taşıt kredisi borçlarını uygun taksitler halinde geri ödeme imkanı buluyorlar. Peki Akbank'ın taşıt kredisi kampanyasının ayrıntıları nelerdir? Akbank ikinci el otomobiller için hangi imkanlarla taşıt kredisi veriyor? 

AKBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Akbank'tan ikinci el otomobiller için taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere bu finansman destekleri belirli koşullar altında veriliyor. Otomobiller için kullanılacak olan taşıt kredisinin miktarı ve uygulanacak azami vade süreleri bu koşullara göre değişiklik gösteriyor. 

Banka tarafından yapılan kampanya bilgilendirmesine göre satın alınmak istenen ikinci el otomobilin kredi şartlarının belirlenmesinde otomobilin kasko değeri esas alınıyor. Buna göre eğer otomobilin kasko değeri 400 Bin TL'nin altındaysa yüzde 70 oranında kredilendirme uygulanarak azami 48 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. Yani 300 Bin TL değeri olan bir otomobil için 48 ay vadeli en fazla 210 Bin TL taşıt kredisi çekilebiliyor. 

Müşterinin satın almak istediği ikinci el otomobilin kasko değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındayda o zaman Akbank yüzde 50 oranında kredilendirme yaparak 36 aya kadar vade yapabiliyor. Bu durumda 600 Bin TL kasko değeri olan bir ikinci el otomobil için en fazla 300 Bin TL taşıt kredisi verilirken bu kredi 36 aya kadar vadelendirilebiliyor. 

Akbank'tan ikinci el otomobil satın alabilmek için taşıt kredisi kullanan müşterilere kasko ve rehin zorunluluğu da uygulanmıyor. Bu durum kredi maliyetlerini daha da düşüren bir etken olarak müşterilere avantaj sağlıyor. 

200 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank taşıt kredisi hesaplama 200 bin tl ikinci el

Akbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından kredi hesaplamalarında aylık yüzde 1,79 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 200 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 6.718 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@