İkinci El Otomobil Alınamayacak Fiyatla Konut Satışı! Halkbank 55 Bin TL'ye, 68 Bin TL'ye, 79 Bin TL'ye 3+1 Ev Satıyor!

Ev sahibi olmak isteyenlere kriz ortamında yok artık denilecek fiyatlarla konut satışı yapılıyor. Halkbank ikinci el otomobil bile alınmayacak fiyatlarla ev satışı yapıyor.

Emlak Haberleri 09.12.2021 - 22:39 09.12.2021 - 22:39 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmayan vatandaşların en büyük gider kalemi kira olmaya devam ediyor. Barınma ihtiyaçlarından dolayı her ay kira ödemek zorunda kalan vatandaşlar ev satın almadan bu giderden kurtulamıyorlar. Son dönemlerde emlak piyasasındaki fahiş fiyatlar ise vatandaşların ev sahibi olmalarının önünde dev bir engel olarak duruyor. Ancak gerekli araştırmayı yapmayı bilen vatandaşlar ucuz fiyatlı evlere kolay bir şekilde ulaşıp hayallerini bile kuramadıkları fiyatlarla ev sahibi olabiliyorlar. 

BANKALAR UCUZ KONUT SATARAK EMLAK PİYASINI SARSIYOR

Türkiye'de son yıllarda sık sık bankalarca yapılan konut satışlarına şahit olunuyor. Müşterilerine kredi kullandırırken konut teminatı alan bankalar o kredilerin geri ödenmemesi durumunda konutların mülkiyetlerine sahip oluyorlar. Bankaların mülkiyetine geçen bu konutların değerlendirilmesi ise nakit dönüşümü şeklinde yapılıyor. Bir konut ne kadar erken satılırsa banka için o kadar önemi bulunuyor. Kredi zararları bu konutlardan gelen gelirlerle kapatılıyor. Bu da bankaların konut satışı yaparken kar elde etmeyi ikinci plana itmesini sağlıyor. Böylelikle bankalar uygun fiyatlarla konut satışı yapabiliyorlar.

HALKBANK EV SAHİBİ OLMAYAN HERKESİ EV SAHİBİ YAPACAK!

Halkbank şu anda Türkiye'de bankalar arasında yoğun bir şekilde gayrimenkul satış ilanı yayınlamakta başı çekiyor. Halkbank'ın konut satış ilanları ile Türkiye'nin hemen hemen her şehrinde bir konut satışı yapıldığı görülüyor. Üstelik bu konut satışları oldukça makul fiyatlarla gerçekleştiriliyor. Çok sayıda vatandaşın bu imkandan haberinin olmaması nedeniyle oldukça cazip fiyatlarla konutlar yeni sahiplerini buluyorlar. Teklif çok olmayınca fiyatlar da katlanmıyor. Öyleki orta halli bir ikinci el otomobil satın alınamyacak fiyatlarla insanlar ev satın alabiliyorlar.

Halkbank'ın aktif konut satış ilanlarında çok cazip fiyatlar vatandaşları bekliyor. Ev sahibi olmak isteyenler bu konut satış ilanları için teklif verebiliyorlar. Yayınlanan konut satış ilanlarının detaylarını Emlak365 okuyucuları için derledik. İşte Halkbank'ın kelepir fiyatlarla satışa çıkardığı konutlardan bazılarının fiyatları

Trabzon'da Satılık Daire 

Halkbank tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Trabzon'Un ARsin ilçesinde 82 metrekare büyüklüğünde apartman dairesi satışa çıkarıldı. Halkbank bu konut için 86.400 TL fiyat belirledi. Şu ana kadar bu konut için herhangi bir satın alma teklifi yapılmadı.

trabzon satılık daire

Mardin'de Satılık Daire 

Halkbank tarafından yayınlanan bir konut ilanı da Mardin ile alakalı oldu. Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bulunan 140 metrekarelik konut 68 Bin TL'den satışa sunuldu. Halkbank bu konut için satın alma teklifi beklediğini duyurdu.

mardin satılık daire

Şanlıurfa'da Satılık Daire

Halkbank, Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde bir apartman dairesini satışa çıkardı. 81 metrekare büyüklüğünde olan bu apartman dairesi için banka tarafından 55 Bin TL fiyat belirlendi. Bu konut için de henüz herhangi bir teklif yapılmadı.

şanlıurfa satılık daire

Kırklareli Satılık Daire

Halkbank'ın konut nsatışı yaptığı bir diğer ilin ise Kırklareli olduğu bildirildi. Bu ilin merkezinde bulunan 64 metrekarelik daire için 79 Bin TL fiyat belirlendi. Şu ana kadar bu konut için teklifte bulunan olmadı. 

kırklareli satılık daire

Afyonkarahisar Satılık Daire 

Halkban, Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde de bir apartman dairesini sattığını konut satış ilanı ile duyurdu. 59 metrekare büyüklüğünde olan bu konut için 85 Bin TL'lik fiyat belirlendi. İlgili konuta şu ana kadar herhangi bir teklif yapılmadı.

afyonkarahisar satılık daire

Halkbank tarafından Türkiye'nin farklı illerinde her bütçeye uygun konut satışları yapılmaya devam ediliyor. Daha fazla konut satış ilanı için Halkbank'ın gayrimenkul satış sitesi incelenebilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@