İkinci El Otomobil Satın Alacaklara Garanti BBVA'dan Nakit Desteği! 150 Bin TL Taşıt Kredisi Hesaplama!

Taşıt kredisi kullanarak ikinci el otomobil satın almak isteyenlere Garanti BBVA tarafından çok önemli bir imkan sağlanıyor. Garanti BBVA ikinci el taşıt kredisi kampanyasının şartları nelerdir?

Finans 19.04.2022 - 02:40 19.04.2022 - 02:40 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın alırken vatandaşların en büyük destekçileri bankaların taşıt finansman paketleri oluyor. Bankalardan taşıt kredisi kullanan müşteriler kolay bir şekilde otomobil sahibi olabiliyorlar. Son dönemlerde ise en çok ikinci el otomobiller için finansman desteği sağlanan taşıt kredileri ön plana çıkmayua başladı. Garanti BBVA ikinci el otomobiller için avantajlı bir taşıt kredisi kampanyası düzenliyor. Peki Garanti BBVA hangi şartlarda müşterilerine taşıt kredisi veriyor? 

GARANTİ BBVA İLİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Garanti BBVA'dan taşıt kredisi kullanarak ikinci el otomobil sahibi olmayı mümkün kılan kredi kampanyası büyük ilgi görmeye devam ediyor. Buna göre banka tarafından ikinci el otomobil satın alan müşterilere nakit desteği veriliyor. Ancak bu finansman desteğinin belirli koşulları bulunuyor. Bu özel koşullar çerçevesinde müşterilere taşıt kredisi veriliyor. 

İkinci el otomobiller için kullanılan taşıt kredisi için Garanti BBVA müşterilere özel bir vadelendirme yapıyor. Buna göre otomobilin yaşı ile taşıt kredisi vade süresi 120 ayı geçmeyecek şekilde kredilendirme yapılıyor. 6 yaşında bir ikinci el otomobil için 48 aya kadar vade ile taşıt kredisi kullanılabilirken 7 yaşında bir ikinci el otomobil için en fazla 36 aya kadar taşıt kredisi veriliyor. 

Taşıt kredisi miktarı olarak ne kadar kredi çekilebileceği de merak ediliyor. Onun için de BDDK'nın bankalara koyduğu sınırlamalara eksiksiz bir şekilde uyuluyor. Garanti BBVA müşterileri bu kapsamda 400 Bin TL'ye kadar değeri olan otomobillerde yüzde 70 oranında kredilendirme yapılabiliyor. 250 Bin TL değeri olan bir ikinci el otomobil için müşteriler 175 Bin TL taşıt kredisi çekebiliyorlar. Bu kredilendirmenin üzerine herhangi bir şartta çıkılamıyor. BDDK'nın sınırlamalarında bankalar istisna uygulayamıyor.

150 BİN TL İKİNCİ EL OTOMOBİL TAŞIT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

garanti bbva 150 bin tl taşıt kredisi hesaplama

Garanti BBVA'dan ikinci el otomobil satın almak için taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere aylık yüzde 1,92 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 150 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 5.197 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 249.487 TL oluyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@