İkinci El Otomobiller İçin Akbank'tan Özel Taşıt Kredisi Kampanyası! 100 Bin TL Kredi 3.592 TL Taksitle Veriliyor!

İkinci el otomobil satın almak isteyenlerin aradıkları finansman desteğini Akbank veriyor. Akbank'ın taşıt kredisi kampanyasının aylık faizi yüzde kaçtır? 100 Bin TL kredinin taksiti kaç TL'dir?

İkinci El Otomobiller İçin Akbank'tan Özel Taşıt Kredisi Kampanyası! 100 Bin TL Kredi 3.592 TL Taksitle Veriliyor!

Kurban Bayramı öncesinde otomobil satın almak isteyenler finansman desteği seçeneklerini araştırıyorlar. Akbank tarafından müşterilere hem sıfır kilometre araç alımlarında hem de ikinci el otomobil alımlarında taşıt kredisi imkanı veriliyor. Peki Akbank'ın taşıt kredisi aylık faizi yüzde kaçtır? Akbank hangi mali şartlarla müşterilere taşıt kredisi veriyor? İşte Akbank'ın taşıt kredisi kampanyasının merak edilen ayrıntıları...

YÜZDE KAÇ FAİZLE TAŞIT KREDİSİ VERİLİYOR?

Taşıt kredisi kullanmak için Akbank'ı tercih edecek olan müşteriler açık bir maliyet avantajı da elde edebiliyorlar. Özel bankalar içerisinde en düşük faizli taşıt kredisi kampanyasını düzenleyen Akbank müşterilerinin otomobil sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Akbank müşterileri şu anda taşıt kredisi kullanmak istemeleri halinde aylık yüzde 1,99 faizle kredi çekme imkanına sahip olabiliyorlar. Bu faiz oranı özel bankaların faizlerine kıyasla maliyet açısından müşterilerin kazançlı çıkmalarını sağlıyor.

KAÇ AY VADELİ TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLİR?

Akbank müşterileri taşıt kredisi kullanırken bazı vade sınırlamaları ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu sınırlamalar tüm bankalarda bulunurken kararı ise BDDK veriyor. Buna görer 48 aya kadar vade ile müşteriler taşıt kredisi çekebiliyorlar. Ancak bunun da belirli kuralları bulunuyor. Taşıt kredisine uygulanacak vadeyi taspit edebilmek için müşterinin satın alacağı ikinci el otomobilin kasko değerine bakılıyor. 400 Bin TL'ye kadar kasko değeri olan ikinci el araçlar için 48 aya kadar vade yapılabiliyor. Kasko değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasında olan ikinci el araçlar içim verilecek taşıt kredisinin azami vade süresi en fazla 36 ay olabiliyor.

KAÇ TL TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLİR?

Akbank müşterileri en fazla kaç TL taşıt kredisi çekebileceklerini de merak ediyorlar. Buna göre müşterilerin kullanabilecekleri taşıt kredisinin üst limiti satın alınacak ikinci el otomobilin kasko değerine göre belirleniyor. 400 Bin TL'ye kadar kasko değeri olan otomobillere yüzde 70 oranında, 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasında kasko değeri olan otomobillere yüzde 50 oranında kredilendirme yapılıyor.

100 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank 2. el taşıt kredisi 100 bin tl hesaplama

Akbank'tan 48 ay vadeli 100 Bin TL ikinci el taşıt kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 3.592 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Emlak365.com