İl İl Tüm Liste! Hafta İçi ve Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Devam Eden ve Kaldırılan İllerin Listesi

Bugün saat 15:00 itibari ile başlayan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm Türkiye tarafından büyük bir heyecanla beklenen sokağa çıkma yasağı konusunda uygulanacak kararları açıkladı.

İl İl Tüm Liste! Hafta İçi ve Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Devam Eden ve Kaldırılan İllerin Listesi

Bugün saat 15:00 itibari ile başlayan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm Türkiye tarafından büyük bir heyecanla beklenen sokağa çıkma yasağı konusunda uygulanacak kararları açıkladı. Açıklanan karar kapsamında sokağa çıkma yasağı konusunda uygulanacak yeni kriterler belirlenmiş oldu.

ABİNE TOPLANTISI SONRASI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN YAPILAN KADEMELİ YENİ NORMALE GEÇİŞ SÜRECİ İLE NORMALLEŞME BAŞLAYACAK İLLER!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği ve saat 15:00 itibari ile başlayan kabine toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa sesleniş konuşması için kameraların karşısına geçerek beklenen önemli kararları duyurdu. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalardan önemli satır başları;

Dün, siyasi tarihimizin en karanlık dönemlerinden birinin sembolü olan 28 Şubat sürecinin yıl dönümünü geride bıraktık. Milli iradeyi, milletin değerlerini, milletin kendisini hedef alan bir darbe girişimidir. Sandıkla göreve gelmiş, meşru hükümet, bir takım kirli senaryolar ile istifaya zorlanmıştır. 28 Şubat sürecinin ülkemize ağır faturaları olmuştur. Sermayenin renklere bölünmesi bu ülke için üreten kişilerin ötekileştirilmesi ülkemize ağır darbeler vermiştir.

Milletimizin milyarla lira parası bankalarca hortumlanmış, eşi benzeri görülmemiş bir suç işlenmiş, darbecilerden birifing alan yargı sistemi ülkemizde adatele olan güveni sarsmıştır. Kılık kıyafetinden dolayı okuma hakkı elinden alınanlar, başındaki örtüsü nedeni ile evladının yemin törenine katılamayan kişiler, baş örtüsü nedeni ile kanser tedavi göremeyen nineler bu süreçte yaşanan insanlık dramlarından sadece bir kaçıdır. Dün ikna odaları ile adeta üniversiteleri nazi kamplarına döndüren kişilerin yayımlamış oldukları basın bildirgesi adeta bir kara mizah örneğidir. Tarih her türlü baskıya rağmen iradesine sahip çıkanlar ile vesayete sahip çıkanları asla unutmamıştır, unutmayacaktır.

İl İl Tüm Liste! Hafta İçi ve Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Devam Eden ve Kaldırılan İllerin Listesi - Resim 1

Mavi Renkli Şehirler: En az riskli vaka sayısı düşük olan iller.

Sarı Renkli Şehirler: Orta riskli şehirler, vaka sayıları 100 binde 10 ile 25 arasında olan iller.

Turuncu Renkli Şehirler: Yüksek riskli şehirler, vaka oranları yüksek olan iller.

Kırmızı Renkli Şehirler: Vaka sayısı çok yüksek olup ek tedbirlerin alınması muhtemel şehirler.

HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SON DAKİKA AÇIKLAMASI: HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile hafta içi sokağa çıkma yasağı uygulamasının 81 ilde devam edilmesine karar verildi. Hafta içerisinde yurt genelinde 81 ilin tamamında Akşam 21:00 ile sabah 05:00 arasında uygulanan sokağa çıkma yasağı sürecek ve kaldırılmayacak. Yasağın gerekçesi akşam saatlerinde vatandaşların evlerde sosyalleşmesi eş, dost, akraba ziyaretlerinin yapılması olarak gösterildi.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM EDEN İLLERİN LİSTESİ! HANGİ İLLERDE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM EDECEK?

Yukarıdaki listede yer alan kırmızı renkli iller arasında yer alan Edirne, Balıkesir, Burdur, Sakarya, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya ,Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Adıyaman, Osmaniye illerinde hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edecek.

Yine riskli iller grubunda turuncu renk ile gösterilen iller arasında yer alan İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan illerinde de sokağa çıkma yasağı devam edecek.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILAN İLLERİN LİSTESİ! HANGİ İLLERDE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILDI, CUMARTESİ PAZAR SOKAĞA ÇIKMAK SERBEST OLACAK?

Düşük riskli iller arasında mavi renkli iller arasında yer alan Hakkari , Van, Şırnak, Siirt, Iğdır, Ağrı, Bingöl, Diyarbakır, Şanlıurfa ,MuşBitlis, Batman ,Uşak olurken orta riskli iller olarak sıralanan sarı renkli iller arasında yer alan Kars, Erzurum, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Çorum, Kastamonu, Çankırı, Bartın, Karabük, Ankara, Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta,Denizli, Aydın, Manisa, Bursa illerinde yasaklar kaldırıldı.