İl İl Yeni Koranavirüs Türkiye Haritası! Hangi İllerde Hafta Sonu Yasak Var?

Sağlık Bakanlığı yeni Türkiye korona haritası tablosunu paylaştı. Türkiye Covid haritası ile beraber yeni uygulanacak olan yasaklar da belirlenmiş oldu. Peki, kırmızı iller hangileri, hangi illerde hafta sonu yasak var, son durum ne, il il vaka sayısı verilerine göre çok yüksek riskli iller hangileri oldu?

Gündem 30.03.2021 - 09:00 30.03.2021 - 09:00 Serhat Karaman
Türkiye risk haritası Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlandı. Yayımlanan yeni harita kapsamında Türkiye korona tablosu ile beraber yüksek riskli iller, riskli iller, orta riskli iller ve düşük riskli iller belirlenmiş oldu.

TÜRKİYE KORONAVİRÜS HARİTASI AÇIKLANDI! KORONA HARİTASI SON DURUM NE?

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son Türkiye Covid Haritası ile beraber Türkiye'de son durum da belirlenmiş oldu. Açıklanan verilere göre ne yazık ki bir önceki haritaya oranla çok sayıda ilde yukarı yönlü olumsuz renk değişimi meydana geldi.

Yüksek riskli iller unvanını korurken daha önce sarı renkte yer alan çok sayıda il kırmızı kategoriye çıktı. İl il vaka sayısı yükseldi.Yayımlanan son haritaya göre illere göre renkler de belirlenmiş oldu.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ KIRMIZI İLLER HANGİLERİ 30 MART 2021

Haritada kırmızı renge sahip olan iller yüksek riskli iller olarak sıralamada yer aldı. Açıklanan verilere göre Iğdır, Ardahan, Artvin, Rize, Erzurum, Bayburt, Trabzon, Gümüşhane , Erzincan, Çorum, Elazığ, Malatya, Bartın, Tekirdağ, Adıyaman, İstanbul, Çankırı, Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Sivas, Balıkesir, Giresun, Ordu, Edirne, Kocaeli, Bursa, Tokat, Amasya, Kayseri, Kastamonu, Zonguldak, Karaman, Mersin, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Konya, Yalova, Çanakkale, Aksaray, Niğde, Isparta, Kırklareli, Nevşehir, Yozgat, Samsun, Sinop, Karabük, Sakarya, Bolu, Düzce, Kütahya, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kırıkkale.

YÜKSEK RİSKLİ TURUNCU RENKLİ İLLER HANGİLERİ?

Kars, Ağrı, Bingöl, Tunceli, Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Burdur, Denizli, Afyonkarahisar, Manisa, Kırşehir.

ORTA RİSKLİ SARI RENKLİ İLLER HANGİLERİ?

Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt, Hakkari, Van, Bitlis, Şırnak.

DÜŞÜK RİSKLİ MAVİ RENKLİ İLLER HANGİLERİ?

Türkiye'nin tek mavi renkli düşük riske sahip olan ili Şırnak oldu.

HANGİ İLLERDE HAFTA SONU YASAK VAR, ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER İLE YASAK GELEN 58 İLİN SIRALI TAM LİSTESİ HANGİSİ?

Yukarıdaki listede yer alan yüksek riskli 58 ilimizde Cumartesi ve Pazar Günü sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR'DE CUMARTESİ, PAZAR GÜNÜ HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Evet, 3 büyük şehrimizde kırmızı iller listesi arasında yer aldığı için Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@