İl Özel İdaresinden Arsa Satışı İhalesi! 8 Kelepir Fiyatlı Arsa, Fırsat İhale İlanı İle Satışta

17 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile arsa satış ihalesi ilanları yayımlandı. Arsa satış ihaleleri yayımlayan resmi kurumlar arasına Giresun İl Özel İdaresi de katıldı. Satılık arsa ihaleleri!

Emlak Haberleri 17.11.2021 - 07:44 17.11.2021 - 07:58 Gülcan Özer

Arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler belediyeler, resmi kurumlar, il özel idareleri ve Milli Emlak tarafından verilen ihale ilanlarını yakından takip etmeye devam ediyor. Pandemi döneminde arsaların fiyatlarında yaşanan rekor artışlar nedeni ile arsa yatırımcılarının sayıları artarken kelepir fiyatlı sahibinden satılık arsa bulmak zorlaştığı için tercihler ihaleler olarak gerçekleşiyor. 

Resmi kurumlar kanun gereği yapacakları her arsa satışı için ihale ilanını Resmi Gazete ile yayımlarken bu kurumların arasına Giresun İl Özel İdaresi'de katıldı. Mülkiyeti Giresun İl Özel İdaresine ait olan 8 arsa için 17 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete ile arsa satış ihalesi ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilan ile en düşük 390 bin liradan başlayan fiyatlarla farklı büyüklüklere sahip olan 8 arsa satışa sunuldu. 

GİRESUN İL ÖZEL İDARESİ ARSA SATIŞI İHALESİ İLANLARI YAYIMLANDI! 

Giresun'da arsa yatırımı yapmak isteyen kişiler için fırsat ihalesi ilanı yayımlayan Giresun İl Özel İdaresi mülkiyeti kendisine ait olan 8 arsanın satışı için ihale düzenleyeceğini duyurdu. Yayımlanan listede ilk 5 sıra içerisinde yer alan arsalar  2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35. maddesi (a) fıkrasına göre Kapalı Teklif artırma İhale Usulü ile 6-7 ve 8. sıra nolu olanlar 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35. maddesi (c) fıkrasına göre Açık Teklif artırma İhale Usulü ile satılacak. 

giresun arsa satışı 1

giresun arsa satışı 2

Arsalaların satış ihalesi Giresun Özel İdaresi Encümen Toplantı odasında (Giresun İl Özel İdaresi Hizmet Binası-Teyyaredüzü Mah. Atatürk Bulvarı No: 409 Kat: 8 28200 Giresun/Merkez) toplanacak İl Encümeni tarafından 7 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. İhale saat 11:00 itibari lie başlayacak ve 12:10'a kadar 8 arsanın satışı tamamlanana kadar devam edecek. 

İhaleye katılmak isteyen kişi yada kurumlar belirlenen kurallara uygun olarak hazırlamış oldukları teklif zarflarını ihale günü ve saatine kadar İhale Komisyonuna teslim etmekle yükümlü olacaklar. İhale kararının ilan ve tebliği ile beraber ihaleyi kazanan kişi ya da kurum 15 gün içinde ihale bedelinin tamamını peşin ödemekle yükümlü tutulurken yine satış işleminden kaynaklanan vergi ve harçların ödemesi de ihaleyi kazanan kişi ve kuruma ait olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@