İlk Defa Ev Alacaklara Devlet 25 Bin TL Geri Ödemesiz Hibe Para Desteği Verecek!

Devlet ev sahibi olmak isteyen kişilere destek vermeye devam ediyor. Başlatılan yeni uygulama ile devlet ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara aranılan kriterleri taşımaları durumunda ev alırken 25 bin lira para verecek!

GÜNDEM 07.09.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Devlet ev sahibi olmak isteyen kişilere destek vermeye devam ediyor. Başlatılan yeni uygulama ile devlet ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara aranılan kriterleri taşımaları durumunda ev alırken 25 bin lira para verecek!

Ev sahibi olmak isteyen kişilere devletin teşvikleri artarak devam ediyor. Vatandaşın konut alırken ev peşinatı bulmakta zorlanması üzerine hükümet tasarrufu teşvik etmek amacı ile konut hesabı uygulamasını başlattı. Konut Hesabı Nedir, Nasıl Açılır?Ev almak isteyen kişilerin para biriktirmelerini teşvik etmek amacı ile başlatılan konut hesabı ilk defa ev alacaklara devlet desteği ödenmesini amaçlamaktadır. Konut hesabı bankaların açtığı tasarruf hesapları arasında yer almakta olup belirli süre boyunca hesabında düzenli olarak para biriktiren kişilere ev alırken devletinde biriktirilen paranın üzerine katkı ödemesi yapmasını amaçlar. Konut hesabının amacı vatandaşı devlet teşviki ile tasarrufa yönlendirmek ve para biriktirerek ev sahibi olmak için isteklendirmektir. Konut hesabı olan bankalar üzerinden kimlik belgesi ile şahsen başvuru yapılarak açılır. Konut Hesabı  Olan Bankalar Ziraat Bankası konut hesabı Halkbank konut hesabı Vakıfbank konut hesabı Ziraat Katılım Bankası konut hesabı Vakıf Katılım Bankası konut hesabı Şekerbank konut hesabı Kuveyt Türk Katılım Bankası konut hesabı Denizbank konut hesabı Finansbank konut hesabı İş Bankası konut hesabı Konut Hesabı 2019 Devlet Teşviki İle Ev Sahibi Olmak İçin Para Biriktirene Ödenen Para Kaç Lira?Devlet desteği almak isteyen kişilerin açılan hesapta en az 3 sene boyunca para biriktirilmesi zorunludur. Hesaplarda para biriktiren kişilere yapılan ödeme tutarı her sene Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilen yeniden değerlendirme oranı üzerinden arttırılmakta olup bu kişilere;Hesaplarında 36 ila 47 ay  arasında para biriktirdikleri takdirde, hesaptaki birikim tutarının yüzde 15'i kadar ödeme yapılır. Ancak, ödenecek konut hesabı devlet katkısı 16 bin 313,21 lirayı aşamaz.Hesaplarında 48 ila 59 ay arasında para biriktirdikleri takdirde, hesaptaki birikim tutarının yüzde 18'i kadar ödeme yapılır. Ancak, ödenecek konut hesabı devlet katkısı 17.568,08 Türk Lirasını geçemez.Hesaplarında 60 ay ve üzeri olanlar için, hesaptaki birikim tutarının yüzde 25'i kadar konut hesabı devlet katkısı ödenir. Ancak, ödenecek tutar için uygulanan üst sınır 24 bin 746 lira olup bu tutarın üzerinde ödeme yapılmaz. Konut kredisi kampanyaları, ucuz TOKİ projeleri, inşata ve emlak sektörü haberler için uygulamalarımızı indirebilirsiniz...İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@