İlk Defa Ev Alacaklara Devlet Ziraat Bankası Hesabı Açtırırlarsa 31 Bin Lira Hibe Para Verecek!

Devletin hibe para yardımları yakından takip edilirken ilk kez ev sahibi olacaklara devletten hibe para yardımı da büyük ilgi görüyor. İlk defa ev alacaklara devlet desteği şartları açıklandı. İşte devletin ev yardımı şartları!

Emlak Haberleri 06.07.2021 - 17:05 06.07.2021 - 17:05 Emlak 365

Devlet vatandaşların tasarrurf ederek ev sahibi olmasını teşvik etmek amacı ile pek çok desteği hayata geçirirken bunlardan biri de konut hesabı olarak öne çıkıyor. Ev almadan önce konut hesabı açan kişilere yönelik olarak sunulan devlet desteği ile 31 bin liraya kadar geri ödemesiz, hibe para yardımı alabilirsiniz. 

İLK DEFA EV ALACAKLARA DEVLET DESTEĞİ 2021!

Ev sahibi olmak isteyen kişilere sunulan büyük fırsat sayesinde ev satın almadan önce kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek konut hesabı açtıran kişilere 31 bin lira hibe para kazanma fırsatı sunuldu. Son dönemde konut kredisi kullanarak ve borçlanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin sayılarında yaşanan artış nedeni ile devlet tasarruf hesaplarını teşvik etmek amacı ile hibe para desteği ödemelerine başlamıştı. 

Bu kapsamda sunulan hizmetlerden biri de konut hesabı olarak öne çıkmıştı. Ziraat Bankası konut hesabı ile ilk konutunu satın almadan önce en az 3 sene boyunca para biriktiren kişilere bankada biriktirdikleri paranın yüzde 20'si kadar hibe para ödemesi yapılacak. 

KİMLER DEVLET KATKILI KONUT HESABI AÇABİLİR?

7 Nisan 2015 tarihi itibari ile tamamı kendi adına kayıtlı konutu olmayan, 

Türk vatandaşı olan, 

Satın alacağı konut için en az 36 ay boyunca bankada açtığı konut hesabı üzerinden düzenli olarak para birikimi yapan, 

Konutun satın alma işlemlerini takiben en geç 6 ay içinde bankaya başvuruda bulunan kişiler konut hesabı için verilen devletin hibe para desteği ödemesini alabilirler. 

36 AY DÜZENLİ PARA BİRİKİMİ YAPAN KİŞİLERE 31 BİN LİRA TOPLAMDA 62 BİN LİRA ÖDEME YAPILACAK! 

Açılan konut hesabına her an en az 519 lira para yatırarak düzenli olarak para birikimi yapan kişilere devlet ev satın alırken hibe para desteği sağlayacak. Bu kapsamda;

Ziraat Bankası konut hesabında 36-47 ay arasında para biriktiren kişilere bu paranın yüzde 15'i üzerinden hesaplanmak üzere en fazla 26 bin  995 lira, 

Ziraat Bankası konut hesabında 48-59 ay arasında para biriktiren kişilere bu paranın yüzde 18'i üzerinden hesaplanmak üzere en fazla 29 bin  72 lira, 

Ziraat Bankası konut hesabında 60 ay ve üzerinde süreli olarak para biriktiren kişilere bu paranın yüzde 20'i üzerinden hesaplanmak üzere en fazla 31 bin  149 lira hibe para desteği ödemesi yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@