İlk Defa Olumlu Yanıt Verdi! Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Açıklaması

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı olacak mı? sorusunun en fazla yöneltildiği isim olan Mansur Yavaş'tan açıklama geldi. Yavaş adaylık için yeşil ışık yakarken Kılıçdaroğlu'nun kararı önemli dedi.

İlk Defa Olumlu Yanıt Verdi! Mansur Yavaş'tan Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldığı bir televizyon programında hem siyaset gündemi hemde belediyenin çalışmaları hakkında konuştu. Kendisine sorulan sorulara da yanıt veren Mansur Yavaş, ilk defa cumhurbaşkanlığı adaylığı için olumlu açıklamada bulundu. İşte Mansur Yavaş'ın konuşmasının önemli bölümleri.

MANSUR YAVAŞ'TAN CUMHURBAŞKANLIĞI AÇIKLAMASI

Fatih Altaylı'nın Habertürk TV'de yayımlanan Teke Tek programına katılan Mansur Yavaş çok önemli açıklamalarda bulundu. Siyaset gündemini baştan aşağı değiştirebilecek ifadeler kullanan konuşmada cumhurbaşkanlığı adaylığı için kullandığı ifadeler basında geniş yer aldı.

Mansur Yavaş, Fatih Altaylı tarafından kendisine yöneltilen "Anketlerde isminiz üst sıralarda çıkıyor, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ne düşünüyorsunuz" soruya yanıt verdi.

Soruyu iki aşamalı olarak değerlendiren Mansur Yavaş ilk aşamada millet ittifakının cumhurbaşkanlığı sistemine dair görüşüne yer verildi. Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun mutabık kaldığı konulardan birinin başkanlık sistemi olduğunu ifade eden Mansur Yavaş sistemin değişmesi durumunda cumhurbaşkanının ismi kalmayacaktır, dedi.

Cumhurbaşkanı isminin çok önemli olmadığını söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendi adaylığı konusunda da dikkat çeken ifadeler kullandı. Kendi adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu'na topu atan Yavaş "Kemal bey beni birçok muhalif isme rağmen aday yaptı. Kılıçdaroğlu'nun iradesi dışında bir şey yapma durumum olamaz. Bir iz bırakıyoruz. Genel başkanının bu konudaki elini rahatlatmamız lazım. Benim gururumu okşuyor ama motivasyonumu bozuyor. Ben yarın kendimi kalkıp da kibrime yenilerek ben Ankara'da aday olmayayım moduna girdiğim zaman motivasyonum ortadan kalkar. Genel başkanlar günü geldiği zaman karar vereceğiz diyorlar. İmamoğlu ve Yavaş hangisi güçlü her gün tartışılıyor." ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş konuşmasında ayrıca cumhurbaşkanlığı seçimlerinde konunun konuşması gerektiğini bu dönemde seçimin gündemde olmadığını söyledi.

SONRAKİ HABER