İlk Evim Konut Finansman Paketi Nedir? Hangi Bankalar Verecek, 0.99 Faizli Kredi Başvuru Şartları Neler?

İlk evini alacaklara devlet destekli düşük faizli konut kredisi müjdesi geldi! Hazine Bakanı Nureddin Nebati kredi paketinin detaylarını açıkladı. İşte 0.99 faizli konut kredi başvuru şartları!

Finans 10.05.2022 - 13:30 10.05.2022 - 13:33 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında müjdesi verilen yeni konut kredisi destek paketlerinin detayları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklama kapsamında sıfır konut kredisi ve ikinci el konut kredisi paketinde uygulanacak olan yeni kredi oranları ve kredi başvuru şartları belirlenmiş oldu. 

Yeni konut kredisi destek paketleri ilk evim konut finansman paketi, genişletilmiş konut finansman paketi ve inşaat sektörüne özel kredi garanti paketi olmak üzere 3 farklı şekilde sunuldu. Bu paketler arasında en büyük ilgiyi ise ilk kez ev alacaklara verilecek olan ilk evim konut kredisi paketi gördü. Peki, ilk evim konut finansman paketi nedir, kimlere verilir, başvuru şartları neler, 0.99 faizli krediyi hangi bankalar verecek. 

İLK EVİM KONUT FİNANSMANI PAKETİ NEDİR?

Devlet destekli konut kredisi paketi olup, kredinin amacı sıfır konut satışlarını desteklerken, ev sahibi olmak isteyen ve ilk kez ev alacak olan kişilerin düşük faizli kredi çekme imkanı sunmaktır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı ortak çalışmaları sonucunda hayata geçirilen kredi paketinde hem inşaat sektörü hem de vatandaşlar desteklenmiş olacak. 

ilk evim kredisi

İLK EVİM KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, 0.99 FAİZLİ KREDİ KİMLERE VERİLECEK?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklamada "3 başlıkta duyurduğumuz Konut Finansmanı Projesi kapsamında ilk konutunu alacak vatandaşlarımızın çok uygun maliyetli kredi imkanıyla konuta erişimlerini artırmak için İlk Evim Konut Finansman Paketi'ni devreye alıyoruz.

ilk evim bakan nebati açıklaması

Böylelikle; birinci el konutlarda uygulanmak üzere, 2 milyon TL değerine kadar konutlar için, 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisini vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz" diyerek birinci el konutlarda 2 milyon liraya kadar yüzde 0,99 faiz oranı ile 10 yıl vadeli kredi verileceğini açıkladı. 

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin hiç evi olmaması yani ilk kez konut alması ve aldıkları evin sıfır olması yeterli olacak. Bu kişilere krediyi Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın aralarında yer aldığı kamu bankaları verecek. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@