İlk Evim Konut Finansmanı Eşin Evi Varsa Kullanılabilecek Mi, 0 99 Ev Kredisi Başvuru Şartları Neler?

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak açıklanan 0 99 konut kredisi kampanyası hakkında başvuru şartları belli oldu. İlk evim konut finansmanı kimlere verilecek?

Finans 17.05.2022 - 14:25 17.05.2022 - 14:29 Gülcan Özer

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın aralarında yer aldığı 3 kamu bankası tarafından konut satışlarını desteklemek için özel kredi paketlerinin kullanıma sunulacağı ilan edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 9 Mayıs 2022 Pazartesi günü gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında açıklanan kredi paketleri kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. 

Ev fiyatlarında ve enflasyon rakamlarında yaşanan sert yükseliş nedeni ile vatandaş düşük faizli kredi çekerek ev sahibi olmanın hesaplarına yapmaya başlarken açıklanan kredi paketinde en büyük ilgiyi 0 99 faiz oranı ile verilen ilk evim konut finansmanı paketi olmuştu. Sıfır konut almak isteyen kişilere yönelik olarak verilen kredi paketinde belirli başvuru koşulları öne sürülmüştü. 

İLK EVİM KONUT FİNANSMANI EŞİN EVİ VARSA ÇEKİLEBİLİR Mİ?

Konu hakkında başvuru şartları henüz bankalar tarafından kredi paketi resmen kullanıma alınmadığı için henüz açıklanmadı, ancak ilk bilgiler basına sızdırıldı. Bankaların kendi personellerine göndermiş oldukları bilgilendirme yazısında merak edilen sorulara yanıt verilirken, ilk evlerini almak isteyen kişilerin hangi koşullarda yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi çekebileceği duyuruldu. 

KREDİ PAKETİ

Yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi çekmek isteyen kişilerin ilk ve tek evlerini alma şartı açıklanırken bu şart sadece kişinin kendi tapu kayıtları için geçerli olacak. TOKİ konut projelerinde olduğu gibi eşlerin üzerine olan konutlar kapsam içerisine alınmayacak. Yine bu kredi paketi sadece sıfır konut için verilecek ve değeri 2 milyon liraya kadar olan evler için kredi çekilebilecek. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@