İlk Işık Görünen Denizli Honaz Tüneli Ne Zaman Açılacak?

İzmir ve Antalya arasına yapılan kesintisiz otoyol projesinin önemli bir parçası olan Honaz Tüneli projesinde ilk ışık göründü. Peki, tünel ne zaman tamamlanacak?

Emlak Haberleri 26.04.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

İzmir ve Antalya arasına yapılan kesintisiz otoyol projesinin önemli bir parçası olan Honaz Tüneli projesinde ilk ışık göründü. Peki, tünel ne zaman tamamlanacak?

Denizli- Ankara arasında karayolu ulaşımında şehir merkezine giriş yapmadan Denizli- Muğla ve Denizli- Antalya karayollarına direkt geçiş yapmayı mümkün kılacak projenin önemli bir adımı olan Honaz Tüneli projesinde ilk ışık göründü. Honaz Tüneli Birinci Tüp Geçidinde Işık Göründü! Yaklaşık 4 yıl önce başlayan birinci tüp geçitte ilk ışık göründü. Honaz Dağı için 180 metrelik alt bölümde başlayan tünel biri gidiş biri geliş olmak üzere 2 tüp geçitten oluşacak. İlk ışığın görülmesi nedeni ile tünelde bugün özel bir tören düzenlendi. Törene çok sayıda vatandaşın yanı sıra Vali Hasan Karahan, TBMM AK Parti Başkan Vekili ve AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Osman Zolan ve Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri katıldı. Denizli Honaz Tüneli Ne Zaman Bitecek?Proje hakkında açıklama yapan Denizli Valisi Hasan Karahan projenin 2020 yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.Tünelin 2020 yıl sonuna kadar tamamlama sözü veren Vali Karahan "Tünelde ışığı gördük. Hepimizin hasretle beklediği bir andı. 4 yıldır bu tünelde çalışmalar devam ediyordu. Zor arazi şartlarına rağmen iyi bir şekilde ilerliyoruz. Projemizi 2020 yılı içerisinde bitirmeyi taahhüt ediyoruz. Denizli'nin hasretle beklediği bir projeydi. Trafik açısından bizi çok rahatlatacak bir proje.Tünelin tamamlanmasının ardından havaalanına ulaşım daha da kolaylaşacak. Honaz Tüneli, önemli bir proje. Umarım projemiz bir an önce tamamlanır ve hizmete girer. 'Antalya- İzmir Otoyolu' diye geçen projenin önemli bir etabıydı burası. Yakında 'Aydın- Denizli Otoyolu'yla ilgili de ihale aşamaları bitmek üzere. Burası da kullanıma başladığı an Denizli'nin çehresi değişecek, diye düşünüyorum" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@