İlk Kripto Para Birimi Bitcoin 'de Yolun Sonu Göründü! Sadece 2 Milyon Bitcoin Kaldı

Kripto para birimleri içerisinde en büyük işlem hacmine sahip olmasının yanı sıra ilk çıkan kripto para olması ile de tanınan Bitcoin için kritik açıklama geldi. Kripto para madenciliği bitecek mi?

Finans 04.04.2022 - 15:44 04.04.2022 - 15:44 Gülcan Özer

1 Nisan 2022 Cuma günü itibari ile kripto para birimi olan Bitcoin'de dolaşıma 19 milyon Bitcoin daha eklendiği ilan edildi. İlk olarak 2009 senesinde hayatımıza giren dünyanın ilk kripto para birimi olan Bitcoin aradan geçen 13 senelik zaman dilimi içerisinde yüzde 90'dan fazla dolaşıma girmiş oldu. 

İlk çıktığında 21 milyondan fazla olmayacağı açıklanan bitcoin için 13 senede 19 milyon rakamına ulaşılırken Bitcoin madenciliğinde CEO olarak görev alan Kjetil Hove Pettersen, “Benim için sadece iki milyon Bitcoin toplamın yüzde 10’undan azı kaldı" diyerek tüm dikkatleri üzerine çekti. Bitcoin Bloem‘in kurucusu olan Bert de Groot ise yapmış olduğu değerlendirmesinde “Bugün çıkarılan 19 milyonuncu Bitcoin tarihi bir ana işaret ediyor" ifadelerini kullandı. 

BİTCOİN MADENCİLİĞİNİN SONU NE ZAMAN GELECEK?

Kripto para biriminin kaderi ve geleceği için büyük öneme sahip olduğu belirtilen son bitcoin'in çıkarılma tarihi kripto para piyasasının da en çok konuşulanları arasında yer alıyor. Bazı isimler bu tarihi 2145 yılı olarak açıklarken madencilerin hızlı çalışmaları ile madencilik tarihinin sonunun çok daha erken geleceğini tahmin eden kişilerin sayıları da hızla artıyor. 

4 nisan bitcoin kuru

1 BİTCOİN BUGÜN KAÇ DOLAR, NE KADAR OLDU?

Dalgalı seyrini koruyan Bitcoin yükseliş trendine yine bir düşüş arası verirken an itibari ile 1 Bitcoin 46 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde 46 bin 183,70 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@