İlk Rakam Geldi! Eylül Ayı Enflasyon Beklentisi Tahmini Anketi 2021 Açıklandı

TÜİK TEFE TÜFE Eylül ayı enflasyon tahmini beklentisi ve Ekim ayı resmi kira artışı zam oranı için geri sayım devam ederken Reuters Eylül ayı enflasyon tahmini açıklandı! Enflasyon düşecek mi?

Finans 30.09.2021 - 10:25 30.09.2021 - 10:26 Gülcan Özer

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan Eylül ayı enflasyon raporu öncesinde büyük kuruluşların tahmin anketi raporları sonuçları da açıklanmaya başlandı. Reuters Eylül enflasyon beklenti anketi raporu yayımlandı. Milyonlarca kişinin beklediği enflasyon rakamları memur ve işçilerin maaş zammı rakamı olarak kullanılmasının yanı sıra aynı zamanda kiracılar için Ekim 2021 kira zam oranı olarak ta kullanılacak. 

Ekonomideki gidişatı göstermesi açısından da büyük önem taşıyan enflasyon rakamları için geri sayım devam ederken Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanacak olan rapor kurumun resmi internet sitesi üzerinden 4 Ekim 2021 Pazartesi günü sabah saat 10:00 itibari ile ilan edilecek. Rakamlar açıklandığı anda emlak365.com tarafından da takipçilerimizle paylaşılacak. 

REUTERS EYLÜL AYI ENFLASYON BEKLENTİSİ 2021! EKİM AYINDA ENFLASYON YÜZDE KAÇ ÇIKACAK?

17 katılımcı ile gerçekleştirilen Reuters Eylül ayı enflasyon beklentisi 2021 anketi kapsamında elde edilen sonuçlar kamuoyu ile paylaşıldı. Eylül ayı enflasyon tahmini yüzde 18.94 ile yüzde 20.90 arasında değişkenlik gösterirken Ağustos ayında gerçekleşen yüzde 19.25'lik enflasyon şoku sonrasında açıklanacak olan Eylül 2021 enflasyonu büyük önem taşıyor. 

EYLÜL 2021 ENFLASYON TAHMİNİ TÜFE BEKLENTİSİ YÜZDE KAÇ?

Son dönemde "enflasyon ne olur, ne zaman düşecek, düşer mi, yükselecek mi?" soruları en çok yanıt aranan sorular arasında yer alırken Reuters tarafından gerçekleştirilen Eylül ayı enflasyon tahmini beklentisi anketi sonuçları yayımlandı. Yayımlanan anket sonuçlarına göre Eylül ayında enflasyon yıllık TÜFE tahmini beklentisi yüzde 19,7 ve aylık yüzde 1,35 olarak ilan edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@