İlkokul, Lise, Üniversite Öğrencileri VGM 2021 2022 Burs Başvuru Açıklaması Geldi

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 2022 yılı öğrenim burslarına dair açıklamada bulundu. VGM burs başvurusunda bulunacak olanlar için yapılan basın açıklamasında ilk bilgiler verildi.

Gündem 17.09.2021 - 12:11 17.09.2021 - 15:26 Mustafa KARAGÖZ

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından öğrencilere düzenli burs hizmeti sağlanıyor. 

İlkokul öğrencileri, ortaokul öğrenciler ve üniversite öğrencilerinin faydalanabildiği burs hizmetleri için kurumun ilan ettiği tarihlerde başvuru yapılması bekleniyor. VGM 2021 2022 yılı bursları için ilk açıklamasında bulundu. 

VGM'DEN 2021 2022 ÖĞRENİM DÖNEMİ İÇİN BURS AÇIKLAMASI

VGM resmi sitesinden yapmış olduğu öğrenci bilgilendirme açıklamasında başvuru koşullarına dair detayları hatırlattı. Kimlere burs verilmediğini ilan eden kurum açıklamasının devamında başvuru işlemlerine dair genel bir bilgi verdi. 

Burs başvurusu için bekleyenler için VGM açıklamasında "2021– 2022 eğitim yılı burs başvuru tarihleri www. vgm. gov. tr üzerinden duyurulacaktır. Burslarımızın dayanağı olan ilgili mevzuata aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Yeni eğitim yılında tüm öğrencilerimize başarılar dileriz." ifadelerine yer verdi. 

VGM'DEN KİMLER BURS ALAMAZ?

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs mevzuatına göre aşağıda yer alan listeye dahil olan öğrenciler burs başvurusunda bulunamazlar. 

Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrenciler.

Yabancı uyruklu öğrenciler.

Polis Akademisi ile askeri okul öğrencileri.

Ek süre öğrenim gören öğrenciler.

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri.

Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler.

Genel Müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler.

Bir önceki eğitim yılında Genel Müdürlük bursundan yararlanmaktayken başarısız olma nedeniyle bursu kesilen öğrenciler.

Bir Önceki Yılın Burs Ücretleri

2020 yılında VGM ilkokul ve ortaöğretim öğrencileri içim 75 TL, üniversite öğrencileri için ise 300 TL ödeme yapıyordu. Bu tutar 2021 yılında aynı da olabilir zam da yapılabilir. 

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Kurum basın açıklamasında başvurular için ayrı bir duyuru yayımlanacağını duyurdu. 2020 yılında başvurular 1 Ekim ile 15 Ekim tarihlerinde alınmıştı. Öğrencilerin başvurular için kurumun web sitesini takip etmesi gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@