İller Bankası'ndan Konut ve Ticaret İmarlı Arsa Satışları! Yüzde 25 Peşin 48 Ay Vadeli

İller Bankası mülkiyeti kendisine ait olan 5 adet arsanın satışını yapacağını bu kapsamda bir ihale düzenleneceğini ifade etti. Banka arsa satışılarını peşinat ödemesi ve vadeli ödeme planıyla yapacak

Emlak Haberleri 13.12.2021 - 15:05 13.12.2021 - 15:13 Mustafa Karagöz

İller Bankası yeni hafta başında yayımladığı bir duyuru ile konut imarlı arsa satışı yapacağını ve arsa almak isteyenler için başvuruların başladığını duyurdu. Başvurudan önce arsa alacaklar için bir kılavuz yayımlayan belediye başvurulara dair detayları açıkladı. Kılavuzda arsa satışı için ilan edilan fiyatlar ile arsaların özellikleri de bildirildi. 

İLLER BANKASI'NDAN ARSA SATIŞ DUYURUSU

Kamuya ait arsaların satışları için yayımladığı duyurusunda "İller Bankası A.Ş. mülkiyetindeki 5 adet taşınmazın satış ihalesi, İller Bankası Anonim Şirketi Satış, Kiraya Verme, Kat Karşılığı ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği’ne uygun olarak açık artırma satış yöntemi ile yapılacak." bilgisini verdi.

Banka satış işlemlerinin 5 farklı şehirde olacağını aktardı. Arsa satışı yapılacak olan şehirler Kırıkkale, İstanbul, Elazığ, Antalya ve Ankara olarak açıklandı. Satışı yapılacak olan arsaların özellikleri hakkında bilgi veren kurum arsaların Sanayi, Ticaret+Konut, Konut ve Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı nitelikli arsalar olduğunu ilan etti. 

arsa satışı iller bankası 1

Arsaların özellikleri ve fiyatlarına dair tablo yukarıda yer aldığı gibi. Arsa için başvuruda bulunacak olanlar için arsaların bulundukları il ilçe va ada parsel numaraları tabloda yer alıyor. Bunların dışında arsaların imar durumu ile ilk teklif fiyatları da bildirildi. Başvuru öncesi istekliler tüm işlemlerini bu tabloya göre yapacaklar. 

İSTEYENE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

İller Bankası satış işlemleri için peşin ödeme seçeneğinin yanında isteyenlere taksitli ödeme planı da sunuyor. Ödeme planına ilişkin kurum "Vadeli satışta toplam satış bedelinin %25’i peşin, kalanı aylık taksitler halinde 48 ay vade ile ödenecek. Vadeli olarak gerçekleştirilen satışlarda aylık %1,25 oranında vade farkı uygulanacaktır." bilgisini verdi.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İhale işlemleri 16 Aralık tarihinde tamamlanacak. Bu tarihe kadar yapılan başvurular kabul edilecek. Başvurusunu tamamlayan istekliler ihale tarihinde saat 14.00'te , İller Bankası A.Ş. Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Caddesi No:12 Çukurambar Çankaya/ANKARA adresinde ihaleye katılacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@