İmamoğlu için Hedef Cumhurbaşkanlığı Adaylığından Önce CHP Genel Başkanlığı İddiası

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için çok ciddi bir iddia gündeme geldi. Ekrem İmamoğlu'nun hedefinin CHP Genel Başkanlığı olduğu öne sürüldü. İşte gündeme yansıyan o iddia.

İmamoğlu için Hedef Cumhurbaşkanlığı Adaylığından Önce CHP Genel Başkanlığı İddiası

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi son yazısıda Cumhuriyet Halk Partisi hakkında bir iddiayı gündeme taşıdı. Adı Cumhurbaşkanı Adayı olarak anına Ekrem İmamoğlu'na dair bazı ifadeler kullanan Abdülkadir Selvi, İmamoğlu'nun yeni hedefinin CHP Genel Başkanlığı koltuğu olduğu söyledi.

EKREM İMAMOĞLU CHP GENEL BAŞKANI MI OLACAK?

Selvi yazısının ilk bölümünde Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna değindi. Cumhurbaşkanlığı Adaylığının muhalefet partileri açısından bir sorun oluşturacağını ifade ederken bu süreçte en önemli isimlerden birinin Ekrem İmamoğlu olduğunu söyledi.

Selvi yazısının devamında İmamoğlu'nun tavrının çok önemli olduğunu ve 23 Haziran’da İstanbul seçimlerini ikinci kez kazandığı andan itibaren kendini doğal cumhurbaşkanı adayı olarak gördüğünü aktardı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday yapmak istemediğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun Tavrı Karşısında Yeni Strateji

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tavrı karşısında ise Ekrem İmamoğlu'nun yeni bir strateji geliştirdiğini ifade eden Abdülkadir Selvi iddiasına dair bazı açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun hamlesine dair tespitlerde bulunan Gazeteci Selvi şu ifadeleri kullandı.

"Kılıçdaroğlu’nun tavrı karşısında İmamoğlu’nun da yeni bir stratejiye yöneldiği söyleniyor. Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda önünün kesilmek istendiğini gören İmamoğlu’nun, CHP Genel Başkanlığı’na yöneldiği ifade ediliyor."

Yazısının son bölümünde ise Selvi, İmamoğlu'nun öncelikli hedefinin cumhurbaşkanı adayı olmak olduğunu söylerken "CHP Genel Başkanlığı’nı hem koz olarak kullanabilir, hem de cumhurbaşkanı adaylığı öncesinde ele geçirilmesi gereken kale olarak görebilir." değerlendirmesinde bulundu.

SONRAKİ HABER