İmamoğlu: Kanal İstanbul Güzergahı Üzerinde Arazi Alanlar Ekip Biçerler Artık, Proje Yapılmayacak!

Kanal İstanbul projesi hakkında yeni açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu proje güzergahı üzerinde arazisi olanlara ekip biçerler artık diyerek projeyi kesinlikle yaptırmayacaklarını söyledi.

EMLAK HABERLERİ 02.01.2020 - 09:35 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Kanal İstanbul projesi hakkında yeni açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu proje güzergahı üzerinde arazisi olanlara ekip biçerler artık diyerek projeyi kesinlikle yaptırmayacaklarını söyledi. Kanal İstanbul projesi iptal mi olacak, iptal edilebilir mi?

Kanal İstanbul projesi hakkında tarafların karşılıklı açıklamaları devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan "kesinlikle yapılacak" açıklamasına yeni yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından verildi. Başkan İmamoğlu "Kanal İstanbul güzergahında arazi alanlar, o arazileri ekip biçerler artık, çünkü o proje yapılmayacak" diyerek çok konuşulacak bir çıkışa imza attı. İstanbul'u tehlikeye sokamayacaklarını belirten Ekrem İmamoğlu konu hakkındaki son sözü bilimin söylemesi gerektiğini dile getirdi. EKREM İMAMOĞLU: KANAL İSTANBUL PROESİ YAPILMAYACAK! İsteseniz de istemeseniz de yapacağız açıklamasını eleştiren Ekrem İmamoğlu Sözcü Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulunarak Kanal İstanbul projesine müsaade etmeyeceklerini söyledi. İmamoğlu yapmış olduğu açıklamasında “Kuralına göre yapsan, mevzuyu tüm aşamalarını geçirerek yapsan diyeceğim ki ‘her şey kuralına uygundu biz laf dinlemiyoruz'. Ortada kural yok ki, plana işlenmemiş. Bir kamulaştırma kararı yok.Mesela Arnavutköy ve Başakşehir sınırlarında kanalın geçeceği yerler var. Hâlâ kanalın geçeceği yerlerde imar veriyor, inşaat ruhsatı veriyor, plan geçiriyor. Bu kadar karmaşık bir süreç. İçinde akıl ve bilim yok. Biz teknik verilerimizi açıklıyoruz.Her açıkladığımız veriye sonunda cümle değiştirerek yanıt veriyorlar. Biz ‘böyle olur' diyoruz. Karşılığında ‘böyle olmaz' diyorlar. Açıklama sorumlusu gibi bakan her gün çıkıp bir cevap yetiştiriyor" diyerek projeye bir kere daha karşı çıktı. KANAL İSTANBUL MALİYETİ 75 MİLYAR LİRA DEĞİL, 200 MİLYAR LİRA! Projenin açıklanan maliyetini de eleştiren Ekrem İmamoğlu “200 milyar deseniz yanılmazsınız. İş insanı olarak kalem kalem çıkarsam maliyeti bulurum en fazla yüzde 25 yanılırım. Bu projenin maliyeti asla 75 milyar TL değil” diyerek 200 milyar rakamını telaffuz etti. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@