İmamoğlu Müjdeyi Verdi: Mahmutbey Başakşehir Esenyurt Metrosu Yapım Çalışmaları Başlıyor!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu duyurdu! Mahmutbey Başakşehir Esenyurt metrosu son durum ne, ne zaman açılacak, durakları güzergahı ne?

İmamoğlu Müjdeyi Verdi: Mahmutbey Başakşehir Esenyurt Metrosu Yapım Çalışmaları Başlıyor!

İstanbul'da artan nüfus ile beraber her geçen gün daha da büyüyen trafik sorununu çözmek adına metro projeleri büyük bir önem taşırken konu hakkında yeni açıklama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapıldı.

Başkan İmamoğlu resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında İstanbulluların uzun süredir beklemiş olduğu müjdeyi verdi. Mahmutbey - Başakşehir - Esenyurt Metrosu’nun yapımına başlanıyor!

MAHMUTBEY - BAŞAKŞEHİR - ESENYURT METROSU YAPIMINA BAŞLANIYOR!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında "İstanbullular bu metronun yapımını çok beklemişti. Yıllardır dillendirilen ama bir türlü yapımına başlanamayan Mahmutbey-Başakşehir-Esenyurt Metrosu’nun yapımına yarın başlıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun" ifadeleri ile beklenen metro hattı müjdesi verildi.

metro-temel-atma-töreni-açıklaması

Yapılan paylaşım ile M11 Halkalı Yeni Havalimanı Metro Hattı Entegrasyonu yapılacak olan yeni metro hattı ile beraber Mahmutbey - Tema Park arasındaki ulaşımın sadece 9 dakiya düşürüleceği ilan edildi.

Mahmutbey - Esenyurt metro yapım çalışması yarın düzenlenecek olan tören ile başlayacak. Toplam 11 adet istasyondan oluşacak metro hattı ile Mahmutbey Esenyurt arası ulaşım 28 dakikaya düşürülecek.

M7 MAHMUTBEY ESENYURT METRO HATTI GÜZERGAHI VE DURAKLARI HARİTASI!

21 Ağustos 2017 tarihinde yapımına başlanan proje M7 Kabataş-Mahmutbey metro hattının devam olarak 3. etapta inşa edilmektedir. Mahmutbey ilk durak olarak planlanırken metro hattı sırası ile Bölge Parkı, Mehmet Akif, Toplu Konutlar, Tema Park, Hastane, Tahtakale, Ispartakule, Bahçeşehir, Esenkent, Ardıçlı duraklarına uğradıktan sonra son durak olarak Esenyurt Meydan istasyonuna gelecek.

SONRAKİ HABER