İmamoğlu’ndan İstanbul’da kira yardımı açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer'de bulunan ve çökme tehlikesi olan binada incelemelerde bulundu.

EMLAK HABERLERİ 20.08.2019 - 17:46 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer'de bulunan ve çökme tehlikesi olan binada incelemelerde bulundu.

Türkiye’de kentsel dönüşüm kapsamında devlet bina sakinlerine kira yardımı desteği sağlıyor.İstanbul Sariyer’de bulunan riskli bina hakkında incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, inceleme sonrasında açıklamalarda bulundu.RAPOR BİRKAÇ GÜNE ÇIKACAKRiskli bina için uzmanların rapor hazırladığını ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, uzmanlar tarafından hazırlanacak raporun birkaç güne açıklanacağını ifade etti.Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, riskli bina hakkında yapılan inceleme sonrasında bina sakinleri için kira yardımı sağlanacağını aktardı.KİRA YARDIMI SAĞLANACAKRiskli bina hakkında açıklamalar yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Rapor birkaç güne kadar çıkacaktır. Çıktıktan sonra yol haritası belirlenecektir. Dün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilisi burada tespitleri yaptı. Sayın bakan süreci takip ediyor. Kira yardımı ve bunun gibi birtakım hususları başlatacaklar ama sürecin netleşmesi de lazım." İfadelerini kullandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@