İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul Yanıtı! 2019 Seçimlerini Hatırlattı 'Halkla İnatlaşılmaz' Dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gün içerisinde yapmış olduğu Kanal İstanbul açıklamalarına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan yanıt geldi. İmamoğlu 2019 yılı seçimlerini hatırlatarak halkla inatlaşılmaz dedi.

İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul Yanıtı! 2019 Seçimlerini Hatırlattı 'Halkla İnatlaşılmaz' Dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gün içerisinde yapmış olduğu değerlendirme toplantısında gündem ve ekonomi konularına ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasında yapılan be yürütülen projeler hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul Projesine değindi.

İMAMOĞLU'NDAN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İBB Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kanal İstanbul açıklamalarına dair değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının hemen ardından videolu bir değerlendirmede bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, en çok 16 milyonİstanbul halkına güvendiklerini ifade etti. Hükümete bazı yönetim eleştirilerinde bulunan İBB Başkanı İmamoğlu her kararın İstanbul halkıyla paylaşılması gerektiğini söyledi.

İmamoğlu'nun Kanal İstanbul Hakkında Sözleri

"Kararların, ne yazık ki bazen bir kişinin dudaklarının arasından çıktığı şekliyle değil ya da bir avuç insanın oturup karar verdiği bir modelle değil, akışlarını iyi dizayn ettiğinizde, nitelikli insan kaynağının bulunduğu böylesi bir kentte, herkesin sürecin içinde olduğu bir modelle bu kenti, gayet başarılı bir biçimde yönetebiliriz. Buna inanıyoruz. Bütün örnekleri sergilediğimizde, demokratik yönetim anlayışımızı, sadece bu kentte değil, dünyaya örnek olacağını ve başta ülkemizin demokrasisine de ciddi katkı sunacağını görüyorum"

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan gün içinde yaptığı konuşmasında Kanal İstanbul için temel tarihi vermiş ve yaz aylarında ilk kazmanın vurulacağını ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul konuşmasının o bölümünde "İnşallah bu önemli projenin, etaplar halinde yapılacak ihalesine çok yakında çıkıyor, yaz aylarında da temelini atıyoruz. Epeyce bir gecikmeyle de olsa inşasına başlayacağımız Kanalistanbul’un, şimdiden ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullanmıştı.