İmamoğlu'nun en büyük destekçisiydi: Fazıl Say'dan 'pişmanım' açıklaması

Ünlü piyanist Fazıl Say, Ekrem İmamoğlu'nun otobüs fotoğrafına tepki gösterdi. Fazıl Say, İmamoğlu'na en çok destek veren isimlerden biriydi.

Gündem 10.05.2022 - 12:40 10.05.2022 - 12:40 Büşra Uluşen

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisinde çekilen fotoğrafın yankıları bitmek bilmiyor. Ünlü, ünsüz ve siyasi birçok isimden tepki toplayan fotoğraf için İmamoğlu açıklama yapmış ve kendini savunarak 'Vız gelir tırıs gider' açıklamasını yapmıştı. 

Ekrem İmamoğlu'na belediye başkanlığı adaylığı süresinde destek veren birçok kişi ise Nagehan Alçı'nın yer aldığı fotoğraf nedeniyle desteğini geri çekmeye başladı. 

Fazıl Say 'pişmanım' dedi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepkiler her geçen gün büyürken, ünlü piyanist Fazıl Say da konuya dahil oldu. Konuya ilişkin bir video paylaşan Say, İmamoğlu'nun özellikle ikinci seçiminde tüm imkanları ile destek verdiğini, herkesin eleştirdiği durumlarda bile desteğini çekmediğini söyledi. Yaşanan son olaylar için şaşkın olduğunu dile getiren ,fazıl Say, Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı değilken başka şehirlerde miting yapmasını yadırgadığını, özellikle bunu basın ordusuyla yapmasını daha da yadırgadığını söyleyerek yanında bulunan Nagehan Alçı'ya gönderme yaptı. 

imamoğlufazıl say

''Mağdur edildim''

Açıklamalarına devam eden Fazıl Say, Ekrem İmamoğlu'nu savunmuş biri olarak hesap verme ihtiyacı duyduğunu ve kendisinin de mağdur edildiğini söyledi. '' Toplumlardan af diliyorum, pişmanlığımı da söylemek istiyorum. Ondan sonra vız gelir tırıs gider, akıllı olun diyerek topluma ayar vermeye kalktı '' ifadesini kullanarak Ekrem İmamoğlu'nun gözünden artık düştüğünü söyledi. 

Öte yandan piyanist Fazıl Say, daha önce de Ekrem İmamoğlu'na yönelik eleştirilerde bulunarak Nagehan Alçı'nın 10 yıl önce sosyal medya davasında ceza alması için televizyonlarda algı yarattığını ve ceza almasını başardığını söyleyerek ' gönlümün en uzağında bile yeri yoktur. Ve onunla poz vermiş biri. O da o uzaklara gitti '' dedi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@