İmar Affı Ne Zaman Bitiyor?

İmar barışından yararlanmak isteyen kişiler için başvuru süreci e-devlet üzerinden devam ediyor. Peki, imar affı ne zaman bitiyor, imar barışı son ödeme tarihi ne zaman?

Emlak Haberleri 21.07.2018 - 20:00 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

İmar barışından yararlanmak isteyen kişiler için başvuru süreci e-devlet üzerinden devam ediyor. Peki, imar affı ne zaman bitiyor, imar barışı son ödeme tarihi ne zaman?

İmar barışı başvurusu için e-devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurulması yeterli oluyor. İmar barışı son başvuru tarihi ile imar başvurusu son ödeme tarihi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iki farklı tarih belirlemiş durumda. İmar Affı / Son Başvuru Tarihi Ne Zaman Dolacak?İmar barışı için başvurular Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından e-devlet imar barışı sayfası üzerinden kabul edilmeye devam ediliyor. İmar barışından yararlanmak isteyen kişiler e devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduruyor. Daha sonra bakanlık bu formu inceleyerek onay veriyor ve ardından kişiye imar affı ücreti ve ödeme bilgilerinin yer aldığı kısa mesaj gönderiliyor.İmar barışı için son başvuru tarihi 31 Ekim 2018 olarak belirlenmişti. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu tarihi uzatma yetkisini de elinde bulunduruyor. Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki bu tarihin uzatılmayacağını açıklamıştı. Ancak yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kurum henüz konu hakkında bir açıklamada bulunmadı. Yine de vatandaşlara elde ettikleri bu hakkı kaybetmemeleri adına mutlaka 31 Ekim tarihine yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurmaları ve imar affı başvurusu işlemlerini tamamlamaları önerisinde bulunuluyor. İmar Barışı / Affı Ücreti Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?İmar affı başvuru formu dolduran kişilere bunun ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından imar barışı onayı veriliyor ve cep telefonlarına imar barışı ödemesi için mesaj gönderiliyor. İmar barışı ücretleri Ziraat Bankası üzerinden ödeniyor. Ziraat Bankası şubeleri üzerinden isteyen kişiler ödemelerini yaparken yine, Şekerbank imar barışı kredisi, Vakıfbank imar barışı kredisi ve Türkiye Finans Katılım Bankası imar barışı finansman desteği kredisi veriyor. İmar barışı ücreti son ödeme tarihi ise 31 Aralık 2018 olarak belirlendi. Yani başvurular 31 Ekim 2018 tarihinde sona ersede vatandaşlar 31 Aralık 2018 tarihine kadar imar affı ücretleri için ödemeye devam edebilecek. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@