İmar Barışı / Affı Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir?

İmar barışı başvurusu yapan kişilerin tahakkuk eden yapı kayıt belgesi ücreti ödemelerinde bankalar imar barışı kredisi desteği sağlıyor. Peki, hangi bankalar kredi veriyor, en uygun kredi veren banka hangisi?

İmar Barışı / Affı Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir?

İmar barışı başvurusu yapan kişilerin tahakkuk eden yapı kayıt belgesi ücreti ödemelerinde bankalar imar barışı kredisi desteği sağlıyor. Peki, hangi bankalar kredi veriyor, en uygun kredi veren banka hangisi?

İmar barışı başvurusu yapanların sayısı adım adım 10 milyona yaklaşırken devlet daha fazla kişinin imar barışından yararlanmasını sağlamak amacı ile kamu bankaları üzerinden düşük faizli imar barışı kredisi desteği veriyor.İmar Barışı Kredisi Nedir?Bankaların imar barışı başvurusunda bulunan kişilerin ödemelerine destek olmak amacı ile kullandırmış olduğu kredilere imar barışı kredisi adı verilmektedir. Bankalar 60 ay vadeli konut kredisi kullandırmakta olup kamu bankaları imar barışı kredisi faiz oranı olarak yüzde 1,33 seviyesinden kredi vermektedir.Ziraat Bankası İmar Barışı Kredisi Kampanyası ve Faiz OranlarıEn uygun imar barışı kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası imar barışı kredisi faiz oranı olarak yüzde 1,33 oranını uyguluyor. Banka aynı zamanda 60 ay vadeli imar barışı kredisi kullandırıyor. Ziraat Bankası imar barışı kredisi hesaplaması ve örnek ödeme tablosu ise şu şekilde oluşuyor;İmar Barışı / Affı Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir? - Resim 1Halkbank İmar Barışı Kredisi Kampanyası ve Faiz OranlarıHalk Bankası imar barışı kredisi paketinden yararlanmak isteyen kişiler için 60 ay vadeli kredi kullandırıyor. Halkbank İmar Barışı Destek Kredisi adı verilen kredi paketinde ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,33 seviyesine çekiliyor. 20 bin liraya kadar olan kredilerde yüzde 1,33 oranı uygulanırken 20 bin ile 100 bin lira arasındaki kredilerde ise yüzde 1,48 faiz oranı ile kredi kullandırılıyor. Halkbank imar barışı kredisi hesaplaması ve örnek ödeme tablosu ise şu şekilde oluşuyor;İmar Barışı / Affı Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir? - Resim 3Vakıfbank İmar Barışı Kredisi ve Faiz Oranları60 ay vadeli kredi çekmek isteyen kişiler için yüzde 1,33 'ten başlayan oranlar sunan Vakıfbank kullanılmak istenen kredi tutarına göre faiz oranlarını güncelliyor. 20 bin liraya kadar olan kredilerde 1,33 oranı uygulanırken diğer oranlar tüm kamu bankaları gibi şekilleniyor. Vakıfbank 60 ay vadeli imar barışı kredisi faiz oranları ve kredi hesaplaması şu şekilde uygulanıyor;İmar Barışı / Affı Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir? - Resim 5Şekerbank imar Barışı Kredisi Kampanyası ve Faiz Oranları60 ay vadeli kredi veren bankalar arasında yer alan Şekerbank imar barışı kredisi için kamu bankaları ile kıyaslandığında ne yazık ki son derece yukarıda kalıyor. Şekerbank imar barışı kredi faiz oranları yüzde 2,08'dan başlıyor.İmar Barışı / Affı Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir? - Resim 8İş Bankası İmar Barışı Kredisi Kampanyası ve Faiz Oranlarıİmar affı kredisi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası da 60 ay vadeli kredi veriyor. 60 ay vadeli imar barışı kredisi çekmek isteyen kişiler için banka yüzde 1,96 faiz oranı uygularken normal ihtiyaç kredisi paketlerinde 48 ay vade sınırı uygulanırken bu kredi paketinde vade sınırı 60 aya yükseliyor. İş Bankası imar barışı kredi faiz oranları ve imar barışı kredisi hesaplaması şu şekilde sıralanıyor;İmar Barışı / Affı Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir? - Resim 10Emlak365.com Özel İçerik