İmar Barışı Başvuru Rekoru Kırdı, En Çok Başvuru Yapılan İl İstanbul Oldu

Kaçak yapı statüsünde olan ya iskanı olmayan yapılar için özel olarak çıkarılan imar barışı başvuru rekoru kırmaya devam ediyor.

Emlak Haberleri 03.07.2018 - 11:30 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

Kaçak yapı statüsünde olan ya iskanı olmayan yapılar için özel olarak çıkarılan imar barışı başvuru rekoru kırmaya devam ediyor.

Şimdiye kadar e devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduran kişi sayısı 1,8 milyon sınırını aştı. En yoğun başvuru İstanbul'dan gelirken Ankara'da imar barışı başvurusu yapan kişilerin sayısı oldukça düşük seviyede kaldı. İstanbul ve İzmir İmar Barışı Başvuru Rekoru Kırdı Özellikle de İstanbul ve İzmir imar affı başvurusu konusunda öne çıkan illerimiz arasında yer aldı. İstanbul'da imar barışından yararlanmak isteyen kişilerin sayıları 330 bine ulaşırken İzmir'de bu rakam 172 sınırına ulaştı. Ankaralılar imar barışına beklenen ilgiyi göstermezken Konya imar barışı için en çok başvuru yapılan üçüncü ilimiz oldu. Yine Bursa ve Kocaeli illeri imar affı başvurusu yapılan iller sıralamasında ilk 5 içerisinde yer aldı. İmar Barışı Başvurusu İçin İstenen Belgeler Nelerdir?1- E-devlet şifresi2- Geçerli bir cep telefonu numarası3- Geçerli bir e-posta adresi4- Beyan edilecek yapının adresi5- Tapusu varsa ada ve parsel bilgileri6- Toplam inşaat alanı, konutların ve ticari birimlerin ayrı ayrı toplam alanları (metrekare)7- Yapıdaki konut ve ticari birim sayısı8- Arsa/arazinin emlak vergisi birim değeri9- Yapının bulunduğu arsanın alanı. Varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (Metrekare)10- Yapı sınıfı (Sistemin sunacağı seçeneklerden seçilecek)11- İmar mevzuatına aykırılığın tarif edilmesi12- Yapıyı gösteren ve ayrılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf.Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@