İmar Barışı Başvurusu İçin Sona Yaklaşıldı! Son Başvuru ve Ödeme Tarihi Ne Zaman?

İmar barışı başvuruları için geri sayım başladı. Peki, imar barışı son başvuru tarihi ve yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi ne zaman?

KENTSEL DÖNÜŞÜM 05.05.2019 - 17:00 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

İmar barışı başvuruları için geri sayım başladı. Peki, imar barışı son başvuru tarihi ve yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi ne zaman?

İmar barışı başvuruları için geri sayım başladı. İmar barışına başvuruda bulunmayan kişiler için son başvuru tarihi 15 Haziran 2019 tarihinde dolacak. İmar barışına başvuruda bulunanlar ya da yeni başvuruda bulunacaklar için ise yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi 30 Haziran 2019 tarihinde dolmuş olacak. İmar Barışı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?İmar Barışı son başvuru tarihi açıklanan yeni karar kapsamında 15 Haziran 2019 olarak ilan edildi. Bu tarihin son olduğu belirtilirken Bakanlığın bu sefer kesinlikle imar barışı başvuru tarihini bir kere daha yenilemeyeceği belirtiliyor. Yapı Kayıt Belgesi Ücreti / İmar Barışı Başvuru Ücreti Son Ödeme Tarihi Ne Zaman? İmar barışı son başvuru tarihi 15 Haziran 2019 tarihinde sona ererken ödemeler ise 30 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek. İmar barışında taksitli ödeme yapılmayacak. İsteyen kişiler için bankalar düşük faizli imar barışı kredisi verecek. Ancak kredi kartına taksitle imar barışı ödemesi yapılmayacak. İmar Barışı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Neler?) E-devlet şifresi2) Geçerli bir cep telefonu numarası3) Geçerli bir e-posta adresi4) Beyan edilecek yapının adresi5) Tapusu varsa ada ve parsel bilgileri6) Toplam inşaat alanı; konutların ve işyerlerinin ayrı ayrı toplam alanları (m2)7) Yapıdaki konut ve işyeri sayısı8) Arsa/Arazinin emlak vergi birim değeri (TL/m2) (İlgili belediyesinden alınabilecektir.)9) Yapının bulunduğu arsanın alanı; varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (m2)10) Yapı sınıfı (sistemin sunacağı seçeneklerden seçilecek)11) İmar mevzuatına aykırılığın tarif edilmesi12) Yapıyı gösteren ve ayrılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf. (Fotoğrafların dosya formatı .jpg, .jpeg veya .png olmalıdır.)Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@