İmar Barışı Bireysel Tek Daire Başvurusu Yapılabilir Mi / Olur Mu?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yoğun başvuru yapılan imar barışına bireysel başvuru hakkının tanınıp tanınmayacağı konusunda açıklamada bulundu.

Kentsel Dönüşüm 29.11.2018 - 17:00 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yoğun başvuru yapılan imar barışına bireysel başvuru hakkının tanınıp tanınmayacağı konusunda açıklamada bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Tapu Senetlerinin Yenilenmesi ve e-Devlet Uygulamaları Tanıtım Programı" kapsamında düzenlenen törene katıldı. Düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan Bakan Kurum QR kodlu tapuların tanıtımını gerçekleştirirken toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İmar Barışı Bireysel Başvuru Olur Mu?İmar barışı için bireysel başvuru yapmak isteyen çok sayıda kişi olduğunu dile getiren Bakan Kurum basın mensuplarının konu hakkında yöneltmiş oldukları soruyu ise ne yazık ki söz konusu talebin yasalara aykırı olması nedeni ile değişiklik yapılamadığını açıkladı. Tapu Senetleri Değişecek, QR Kodlu Yeni Tapular Çıkacak Bakan Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Aslında tapu senedinin, 'taşınmaz numarası' diye bir kimlik numarası var. Aynı Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası gibi tapu senetlerimizin de bir kimlik numarası olacak.Bu kimlik numarasıyla birlikte artık biz tapularımıza kök senetlerine kadar ulaşıp, 'bu tapu nereden geliyor, nasıl oluşmuş, nasıl yapılmış, malikler kimmiş' gibi tüm bilgilere buradan erişebileceğiz. Bu bilgilerle birlikte daha sonra farklı yeniliklerde yapacağız. Diğer önemli özellik QR kodlu olması. Tapu senetlerinin üzerinde QR kodu bulunuyor. Bu QR kodunu cep telefonunuza okuttuğunuz zaman bizim Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün TAKBİS sistemine giriyorsunuz ve maliki olduğu arsa, konut, alışveriş merkezi neyse bu taşınmazla ilgili bilgileri üzerine tıklayıp görebiliyorsunuz.Adası, parseli, ilçesi, metrekaresi, tapu alanı neyse burada detaylı bir şekilde görüyoruz. Peki bu gayrimenkule gitmek istiyorsak da burada 'rota' kısmına tıkladığımızda navigasyonla gideceğimiz gayrimenkule bizi yönlendirebiliyor. Bu açıdan da baktığımızda hayatımızı kolaylaştıracak, ne aldığımızı, nerede olduğunu öğrenebileceğimiz önemli bir değişiklik olarak karşımıza çıkıyor" dedi. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Gelişmelerden Haberdar Olun

@