İmar Barışı İlgili Olarak Önemli Uyarı Geldi!

İmar barışı başvuru süresi hatırlanacağı üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmıştı. İlan edilen son başvuru tarihi yaklaştı.

İmar Barışı İlgili Olarak Önemli Uyarı Geldi!

İmar barışı başvuru süresi hatırlanacağı üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmıştı. İlan edilen son başvuru tarihi yaklaştı.

AA tarafından yapılan habere göre imar barışı son başvuru tarihi yaklaştı. Yaklaşan tarih öncesinde Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel vermiş olduğu röportajında halen başvuru yapmayan kişileri uyardı.Son Başvuru Tarihi Yaklaştı, Başvurunuzu Son Güne Bırakmayın!Yüksel yapmış olduğu açıklamasında son başvuru tarihinin yaklaştığını hatırlatarak "Yapı Kayıt Belgesi için hala başvurmamış olanlar varsa acele etmeli, herhangi bir olumsuzluk ihtimaline karşın başvuruyu son günlere bırakmamalı. Yapı Kayıt Belgesi için hala başvurmamış olanlar varsa acele etmeli, herhangi bir olumsuzluk ihtimaline karşın başvuruyu son günlere bırakmamalı" diyerek uyarıda bulundu.Hatırlanacağı üzere imar barışı başvuruları Haziran ayında e devlet üzerinden kabul edilmeye başlanmış ve Yapı Kayıt Belgesi son başvuru tarihi 31 Ekim 2018 olarak belirlenmişti. Ancak gelen çok sayıda talep üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu tarihi uzatma kararı aldığını duyurarak yeni son başvuru tarihini 31 Aralık 2018 olarak güncellemişti.İmar Barışından 10 Milyon Kişinin Yararlanması Bekleniyor!Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapılan başvuru sayısını en son açıklamasında 9 milyon kişi olarak açıklamıştı. Konu hakkında açıklamada bulunan Yüksel "En son öğrendiğimiz rakama göre başvurular 9 milyona yaklaşmış durumda. Biz 8-10 milyon aralığında başvuru bekliyorduk. Ulaşılan rakam çok iyi. Son bir ayda 10 milyon aşılabilir.İmar barışına başvurulmaması için bazı mülk sahipleri arasında son dönemde bazı söylemler ve olumsuz hava hızla yayılıyor. Bu olumsuz havayı yayanlar, 'Şimdiye kadar 30-40 yıldır yıkılmayan binaları kimse yıkmaz, paranızı boşuna harcamayın', 'Zaten evinde, iş yerinde sen oturuyor ve çalışıyorsun, bu Yapı Kayıt Belgesi sadece elektrik ,su bağlanması için, elektriğin de suyun da var' diyorlar.Site ya da büyük apartmanlar ise, 'Biz koskoca sanayi/konut sitesiyiz, 3 bin dükkanı gelip mühürleyecekler mi, bin dairenin elektriğini mi kesecekler' diyorlar. Bu gruptaki kişiler için imar barışından sonra bir barış daha gelmeyeceği ve barış için belge almayanların hangi müeyyide ile karşılaşacakları net olarak dile getirilmeli" dedi.Emlak365.com