İmar Barışı Kapsamı Genişletilecek Mi, İmar Affı 2018 Yılını Kapsayacak Mı?

İmar barışı başvuruları için son başvuru tarihi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 31 Aralık 2018 tarihine uzatılmıştı.

İmar Barışı Kapsamı Genişletilecek Mi, İmar Affı 2018 Yılını Kapsayacak Mı?

İmar barışı başvuruları için son başvuru tarihi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 31 Aralık 2018 tarihine uzatılmıştı. Vatandaş şimdide imar barışı kapsamı için yeni müjde bekliyor.

İmar barışı kapsamı nedeni ile imar barışı başvuruları sadece 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapılan kaçak yapıları kapsıyor. Vatandaş ise 2018 yılının da imar barışı kapsamı içerisine alınmasını istiyor.En azından imar barışının çıkarıldığı tarih ya da Mayıs 2018 dönemine kadar olan kaçak yapıların imar barışına dahil edilmesini isteyen kişiler bu konu hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un yeni açıklama yapmasını bekliyor.31 Aralık 2017 Tarihinden Sonra Yapılan Yapılar Kabul Edilmeyecek!Daha önce defalarca imar barışı hakkında açıklamada bulunan Bakan Murat Kurum ise kesinlikle 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılan yapıları imar barışı için kabul etmeyeceklerini ve bu yapıların ivedilikle yıkılacağını dile getirmişti.İmar barışı hakkında açıklamada bulunan Bakan Murat Kurum "15 milyon kişinin başvuruda bulunmasını bekliyoruz. Bugüne kadar 8 milyon 600 bin kişinin başvurusunu kabul ettik. Yapı kayıt belgesi vererek vatandaşa kaçak yapısına elektrik, su ve doğalgaz bağlatma imkanı sunduk" dedi.Şimdiye kadar 6 milyar lira para toplandığını belirten Bakan Kurum tüm başvuruları uydu fotoğrafları üzerinden tek tek denetleyeceklerini açıklarken yapılan yalan beyanlar için hem para cezası kesileceğini hem de bakanlık tarafından suç duyurusunda bulunulacağını duyurdu.Yalan beyanda bulunan kişiler için ödemiş oldukları yapı kayıt belgesi ücreti irat kaydedilerek geri ödenmeyecek. 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılan yapılar için gerçekleştirilen başvurular, daha düşük yapı kayıt belgesi ücreti ödemek için verilen düşük ölçüler gibi yalan beyanlar ağır cezalar ile sonuçlanacak.İmar Barışı Hata / Hatalı Başvuru Düzeltmeİmar Barışı / Affı İçin Yalan Beyanda Bulunana Para İadesi YapılmayacakHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"