İmar Barışı Kredisi Veren Bankalar ve İmar Barışı Kredisi Hesaplama

İmar barışı son başvuru tarihi 15 Haziran tarihine kadar uzatılırken imar barışı ödemeleri için bankalar 60 ay vadeli imar barışı kredisi veriyor.

Kentsel Dönüşüm 14.01.2019 - 08:49 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

İmar barışı son başvuru tarihi 15 Haziran tarihine kadar uzatılırken imar barışı ödemeleri için bankalar 60 ay vadeli imar barışı kredisi veriyor.

İmar barışı yapı kayıt belgesi ücreti için nakit parası olmayan kişilere bankalar imar barışı kredisi veriyor. Peki, en uygun imar barışı kredisi hangi bankada? İmar barışı kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılır?Ziraat Bankası İmar Barışı Kredisi Faiz Oranları ve İmar Barışı Kredisi Hesaplama En uygun imar barışı kredisi veren bankalar kamu bankaları olarak öne çıkıyor. Ziraat Bankası 60 ay vadeli imar barışı kredisi verirken kredi faiz oranları ise 1,33 seviyesinden başlıyor. Kredinin en önemli özelliklerinden biride dosya masrafsız kredi kullandırılması oluyor. Ziraat Bankası kredi başvurusu için öncelikle kredi çekmek isteyen kişilerin e-devlet üzerinden imar barışı başvurusu yapmaları, yapı kayıt belgesi oluşturmaları ve yapı kayıt belgesi ödeme numarası çıkarmaları gerekiyor. 

Halkbank İmar Barışı Destek Kredisi ve İmar Affı Kredisi Hesaplama İmar barışı kredisi veren kamu bankaları arasında yer alan Halkbank imar barışı kredisi için Ziraat Bankası ile aynı koşullar altında kredi veriyor. Halkbank imar affı kredisi 20.000 TL'ye kadar kredi taleplerinde  60 ay vade ve %1,33 faiz oranı ile, 20.001- 100.000 TL arası kredinizi 60 ay vade ve %1,48 faiz oranı ile, 100.001 TL'nin üzerindeki ihtiyaçlarınız için ise 60 ay vade ve %1,65 faiz oranı ile kullanabiliyorsunuz. 

İş Bankası İmar Barışı Kredisi Faiz Oranları ve İmar Barışı Hesaplama İmar barışı kredisi veren özel bankalar arasında yer alan İş Bankası kamu bankalarına oranla son derece yüksek faiz oranları ile imar barışı ödemeleri için kredi desteği sağlıyor. İmar barışı kredisi faiz oranları ve hesaplama tablosu şu şekilde sıralanıyor;

TEB 3 Ay Ertelemeli İmar Barışı Kredisi Kampanyası TEB imar  barışı kredisi için maksimum 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırırken ödemelerinizi 3 ay ertelemenize olanak sağlıyor. TEB ihtiyaç kredisi faiz oranı ise bankanın internet sitesinde 2.75 olarak görünüyor. 

Şekerbank İmar Barışı Kredisi Kampanyası ve Faiz Oranları Şekerbank imar barışı kredisi faiz oranı için yüzde 2,30 başlangıç noktasını kullanıyor. Dosya masrafsız kredi veren banka aynı zamanda 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi desteği ile imar barışı ödemelerinizi rahat rahat yapmanıza da olanak sağlıyor. 

Şekerbank İmar Barışı Kredisi Hesaplama

Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@