İmar Barışı Ödemeleri Ne Zaman Sona Erecek, En Uygun İmar Affı Kredisi Hangi Bankada?

İmar barışı başvuruları sona erdi. İmar affı ödemeleri için ise süre büyü bir hızla ilerliyor. Peki, imar barışı son ödeme tarihi ne zaman dolacak, en uygun imar barışı kredisi hangi bankada?

Kentsel Dönüşüm 21.06.2019 - 16:04 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

İmar barışı başvuruları sona erdi. İmar affı ödemeleri için ise süre büyü bir hızla ilerliyor. Peki, imar barışı son ödeme tarihi ne zaman dolacak, en uygun imar barışı kredisi hangi bankada?

İmar barışı ödemeleri tüm hızı ile devam ederken bankalar imar barışını taksitle ödemek isteyen kişilere yönelik imar affı kredisi veriyor. İmar Affı ve Yapı Kayıt Belgesi Son Ödeme Tarihi Ne Zaman Dolacak?İmar barışı için belirlenen son ödeme tarihi ise 30 Haziran 2019 tarihinde sona erecek. İmar affı ödemeleri için kredi kartı ile ödeme ya da taksitlendirme seçeneği bulunmazken imar barışı kredisi ile bankalar 60 ay vadeli kredi seçeneği sunuyor. İmar Barışı Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur?Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konu hakkında yapmış olduğu açıklamada imar barışından yararlanmayan kaçak yapıların ivedilikle yıkılacağını açıkladı. Hatta Bakanlık 2018 yılında yapılan ve imar barışı kapsamı içerisine girmeyen kaçak yapıların yıkımlarına başlamış durumda. Pek çok bölgede ve şehirde kaça yapı yıkım çalışmaları sürüyor. İmar barışına başvuru yapmayan ya da başvuru yapmasına rağmen son ödeme tarihi içerisinde borcunu ödemeyen kişiler imar barışından yararlanma hakkını kaybedecekler. Yani başvuru yapsalar dahi imar barışı hakkını kaybedecekler. Kaçak yapı kapsamına giren yapılar yıkılacak, para cezaları varsa tahsil edilecek, yıkım kararları yürürlüğe konulacak. Ziraat Bankası İmar Barışı Kredisi Kampanyası (Faiz Oranları, Başvuru İçin Gerekli Evraklar)En uygun imar barışı kredisi veren banka Ziraat Bankası olarak öne çıkıyor. Ziraat Bankası imar barışı kredisi faiz oranları yüzde 1,33 seviyesinden başlıyor. İmar barışı ödemeleri için 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına olanak sağlayan banka imar barışı SMS metni, kimlik, adres ve aylık gelir belgesi ile Ziraat Bankası şubeleri üzerinden başvruluarı kabul ediyor. Ziraat Bankası 12 ay vadeli imar affı kredisi için yüzde 1.33 faiz oranı uygularken 60 ay vadeli kredilerde bu oran yüzde 1.53 seviyesine kadar çıkıyor. Kullanılan kredi faiz oranına göre yapı kayıt belgesini taksitle ödemek isteyen kişilere kredi seçenekleri sunuluyor. 

Halkbank İmar Barışı Destek Kredisi 2019 Kampanyası İmar barışı kredisi veren bankalar arasında yer alan Halkbank imar barışı kredisi paketinde de 1.55 faiz oranı ile kredi veriyor. Kamu bankaları arasında yer alan Halkbank vade sınırlaması yapmaksızın tüm kredi başvuruları için yüzde 1.55 faiz oranı ile yapı kayıt belgesi ücreti ödemeleri için imar affı kredisi kullanma seçeneği sunuyor. 

İş Bankası İmar Barışı Kredisi 2019 Kampanyası İmar barışı kredisi çekmek isteyen müşterileri için 60 ay vadeli kredi kullanma imkanı sunan İş Bankası imar barışı kredisi faiz oranları ise ne yazık ki diğer bankalara oranlar biraz daha yüksek bir seviyede bulunuyor. En düşük imar barışı kredi faiz oranı olarak yüzde 2,45 oranıın sunan banka diğer bankalara oranla oldukça yüksek bir faiz uyguluyor. 

Şekerbank İmar Barışı Kredisi Kampanyası 2001960 ay vadeli imar barışı kredisi veren bankalar arasında yer alan Şekerbank imar barışı kredisi faiz oranları yüzde 2,22 seviyesinden başlarken dosya masrafsız kredi kullandırıyor. Banka Ziraat Bankası ve Halkbank imar barışı kredisi faiz oranlarına daha yüksek kalıyor ancak dosya masrafsız kredi kullanımına olanak sağlıyor. 

Türkiye Finans İmar Barışı Kredisi Kampanyası En uygun imar affı kredisi veren özel banka olan Türkiye Finans yüzde 1.84 kar payı oranı ile finansman desteği sağlıyor. İmar barışından yararlanmak istiyorum diyen kişilere 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunan banka 1.84 ihtiyaç kredisi faiz oranı ile yapı kayıt belgesi ücreti ödemeleri için finansal destek sağlıyor. 

Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@