İmar Barışı Ödemeleri Son Ödeme Günü İçin Hafta Sonu Açık Olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Şubeleri

İmar barışı son başvuru tarihi dolarken son ödeme tarihi için ise geriye sayım başladı. İmar barışı son ödeme tarihi için hafta sonu açık olan banka şubeleri!

Kentsel Dönüşüm 28.06.2019 - 09:36 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

İmar barışı son başvuru tarihi dolarken son ödeme tarihi için ise geriye sayım başladı. İmar barışı son ödeme tarihi için hafta sonu açık olan banka şubeleri!

İmar barışı son başvuru tarihi sona ererken imar affı son ödeme tarihi için de son 2 gün için geri sayım başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlğıı tarafından yapılan açıklama ile imar barışı son ödeme tarihi 30 Haziran 2019 olarak duyurulmuştu. İmar Barışı Son Ödeme Tarihi Uzatılacak Mı?Hayır, ne yazık ki Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklama yaparak imar affı son ödeme tarihi için uzatma kararı alınmayacağını söylemişti. İmar barışı başvuru formu doldurarak yapı kayıt belgesi oluşturan kişiler için son ödeme tarihi 30 Haziran 2019 tarihinde dolacak. Bu tarihe kadar ödeme yapmayan kişilerin yapı kayıt belgesi iptali sağlanacak. İmar Barışı Borcu Ödenmezse Ne Olur?Bir diğer önemli soru da imar barışı taksitlendirme yapılmadığı için yüksek tutarların ödenmemesi halinde ne olacağı sorusu olarak öne çıktı. Gelen yoğun talebe rağmen ne yazık ki bakanlık imar barışı taksitle ödeme imkanı sunmadı. Bunun yerine kamu bankaları üzerinden düşük faizlerle imar barışı kredisi verilmesine gidildi. Ancak pek çok kişi düşük kredi notu ortalaması olduğu için imar affı kredisi çekemedi, kredi kartı ile imar barışı ödeme hakkı da sunulmadığı için ödemelerde sorunlar yaşandı. İmar barışı ödenmezse ne yazık ki kişilerin başvuruları otomatik olarak iptal edilecek. İmar barışı yapı kayıt belgesi almalarına izin verilmeyecek ve elde ettikleri tüm haklar iptal edilecek. Ziraat Bankası İmar Barışı Son Ödeme Günü İçin Cumartesi ve Pazar Günü Açık Olacak Banka Şubeleri Listesi 

Vakıfbank İmar Barışı Son Ödeme Günü İçin Cumartesi ve Pazar Günü Açık Olacak Banka Şubeleri Listesi 

 Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@