İmar Barışı Son Başvuru Tarihi ve Son Ödeme Tarihi Ne Zaman Dolacak?

İmar barışı başvuruları tüm hızı ile devam ediyor. Peki, imar barışı başvuruları ne zaman sona erecek, yapı kayıt belgesi ücreti son ödeme tarihi ne zaman?

Kentsel Dönüşüm 14.04.2019 - 14:00 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

İmar barışı başvuruları tüm hızı ile devam ediyor. Peki, imar barışı başvuruları ne zaman sona erecek, yapı kayıt belgesi ücreti son ödeme tarihi ne zaman?

31 Aralık 2018 tarihinde sona ereceği duyurulan imar barışı başvuruları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı son bir kere daha uzatma kararı almıştı. İmar Barışı Son Başvuru Tarihi Ne Zaman Dolacak?İmar Barışı son başvuru tarihi açıklanan yeni karar kapsamında 15 Haziran 2019 olarak ilan edildi. Bu tarihin son olduğu belirtilirken Bakanlığın bu sefer kesinlikle imar barışı başvuru tarihini bir kere daha yenilemeyeceği belirtiliyor. Yapı Kayıt Belgesi Ücreti Son Ödeme Tarihi Ne Zaman  Dolacak? İmar barışı son başvuru tarihi 15 Haziran 2019 tarihinde sona ererken ödemeler ise 30 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek. İmar barışında taksitli ödeme yapılmayacak. İsteyen kişiler için bankalar düşük faizli imar barışı kredisi verecek. Ancak kredi kartına taksitle imar barışı ödemesi yapılmayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İmar Barışı Uzatma Kararı Açıklaması Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile "Vatandaşlarımızın yoğun talebi üzerine, yeni yılda yeni mağduriyetler yaşanmaması, konutlardaki imar ve iskan sorununun çözülmesi için İmar Barışı'na başvuruları 15 Haziran 2019'a kadar uzatıyoruz. Yapı Kayıt Belgesi bedeli ödemeleri için de son tarih 30 Haziran 2019 olarak belirlendi" diyerek müjdeyi vermişti. İmar Barışı Başvurusu Nasıl Yapılacak?İmar barışına başvuruda bulanmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden imar barışı başvuru formu dolduracak. İmar affı başvuru formu doldurmak isteyen kişilerden imar barışı başvuru belgeleri olarak istenecek belgeler şu şekilde sıralanıyor;1) E-devlet şifresi2) Geçerli bir cep telefonu numarası3) Geçerli bir e-posta adresi4) Beyan edilecek yapının adresi5) Tapusu varsa ada ve parsel bilgileri6) Toplam inşaat alanı; konutların ve işyerlerinin ayrı ayrı toplam alanları (m2)7) Yapıdaki konut ve işyeri sayısı8) Arsa/Arazinin emlak vergi birim değeri (TL/m2) (İlgili belediyesinden alınabilecektir.)9) Yapının bulunduğu arsanın alanı; varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (m2)10) Yapı sınıfı (sistemin sunacağı seçeneklerden seçilecek)11) İmar mevzuatına aykırılığın tarif edilmesi12) Yapıyı gösteren ve ayrılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf. (Fotoğrafların dosya formatı .jpg, .jpeg veya .png olmalıdır.)Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@