İmar Barışı Son Başvuru Tarihi ve Son Ödeme Tarihi Uzatılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar barışı son başvuru tarihi ve son ödeme tarihini uzatabilir. Bakanlığın yeni tarihleri yakın zamanda duyuracağı iddia edildi!

KENTSEL DÖNÜŞÜM 15.05.2019 - 13:14 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar barışı son başvuru tarihi ve son ödeme tarihini uzatabilir. Bakanlığın yeni tarihleri yakın zamanda duyuracağı iddia edildi!

İmar barışı son başvuru tarihi için geri sayım başlarken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bu tarihi uzatmaya hazırlandığı iddia edildi. İmar Barışı Son Başvuru Tarihi 31 Ekim Tarihine Kadar Uzatılacak Sabah Gazetesi tarafından yapılan habere göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gelen yoğun talep üzerine imar barışı son başvuru tarihini bir kere daha uzatmaya karar verdi. Bakanlığın üzerinde çalıştığı yeni taslağa göre imar barışı son başvuru tarihi 31 Ekim 2019 tarihine kadar uzatılacak. Yine iddialara göre yapı kayıt belgesi son ödeme tarihi ise 31 Aralık 2019 tarihine kadar bakanlık tarafından uzatılacak. 5.300 Yapı Kayıt Belgesi İptali Gerçekleştirildi! Bakanlık bir yandan imar barışı başvurularını kabul ederken bir yandan da sahte evraklarla imar barışı başvurusu yapan kişileri tespit etmeye devam ediyor. Açıklanan rakamlara göre 5 bin 300 yapı kayıt belgesi yalan beyanda bulunularak alındığı için iptal edildi. En çok yalan beyanda bulunulan iller Kocaeli, İzmir, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir ve Bursa oldu. 31 Aralık 2018 Tarihinde Yapılan Kaçak Yapılar Af Kapsamı DışındaEn fazla yapılan yalan beyan inşaat tarihi olarak öne çıkarken 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılan tüm yapılar imar barışı kapsamı dışında kabul edilecek. Yine olmayan eve photoshop programı ile imar barışı başvurusu yapılması gib sahtekarlıklarda tespit edilerek yapı kayıt belgesi iptali sağlandı. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@