İmar Barışı Taksit Var Mı, Taksitle Ödenir Mi?

İmar affı için son ödeme tarihi ve son başvuru tarihi büyük bir hızla yaklaşırken hem başvuru yapmak isteyenler hem de başvuru yapanlar taksitle ödemek istiyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 22.05.2019 - 14:27 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İmar affı için son ödeme tarihi ve son başvuru tarihi büyük bir hızla yaklaşırken hem başvuru yapmak isteyenler hem de başvuru yapanlar taksitle ödemek istiyor.

İmar barışı başvurusu yapmak isteyen kişiler ile daha önce yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduran kişiler ödemeler için taksitlendirme imkanı istiyor. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar barışı taksitlendirme hakkı sunmayacaklarını söyledi. Yani ne yazık ki imar barışı kredi kartı ile ödenemeyecek ya da imar barışı taksitle ödenmeyecek. İmar Barışı Kredisi Veren Bankalar İmar barışı ödemesi için sunulan en büyük kolaylık ise düşük faizli imar barışı kredisi fırsatı oluyor. Ziraat Bankası imar barışı kredisi ile yüzde 1.33 kredi faiz oranı ile imar affı kredisi kullandırıyor. 

İmar Barışı Ödemesi İnternetten Yapılıyor Mu?İmar barışı ödemeleri ne yazık ki sadece anlaşmalı bankalar üzerinden alınıyor. Ancak Ziraat Bankası internet şubesi ve Halkbank internet şubesi müşterisi olan kişiler internet şubesi üzerinden ödemeler bölümünden imar barışı ödemesi yapabiliyor. İmar Barışı Ödemesi Nasıl Yapılır?Ödeme yapmak için ilk olarak imar barışı başvuru formu doldurulması ve ardından doldurulan başvuru formuna onay verilmesi gerekiyor. İmar barışı başvuru onayı verildikten sonra sistem tarafından otomatik olarak içerisinde imar barışı ödeme numarası olan mesaj form dolduran kişiye gönderiliyor. İmar barışı başvurusunda bulunurken verilen iletişim bilgisine gönderilen imar barışı ödeme mesajı ile imar barışı ödemesi alan bankalar arasından tercihte bulanarak seçtiğiniz bir bankaya ödeme yapıyorsunuz. İmar Barışı Ödemeleri Taksit Oluyor Mu?Ne yazık ki vatandaşlar tarafından büyük bir umutla beklenen imar barışı taksitlendirme müjdesi gelmedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafında yapılan açıklamada taksitlendirme hakkında bir detaya yer verilmedi ancak imar barışı ödemelerinde kamu bankaları üzerinden düşük faizli kredi verileceği hatırlatmasında bulunuldu. İmar Barışında Taksitlendirme Olacak Mı?Aslında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan görüşmelerde imar barışına 3 taksit yapılması seçeneği de gündeme alınmıştı ancak bu hakkın tanınmasının şimdiye kadar ödeme yapan vatandaşların büyük tepki çekeceği düşünülerek bakanlık bu maddeyi gündemden çıkardı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@