İmar Barışı Uzatıldı Kararı Pazartesi Günü Açıklanacak!

İmar barışı uzatıldı mı sorusu milyonlarca kişi tarafından sorulurken imar barışı son ödeme tarihi ve imar affı son başvuru tarihi için kararın Pazartesi günü açıklanacağı duyuruldu.

İmar Barışı Uzatıldı Kararı Pazartesi Günü Açıklanacak!

İmar barışı uzatıldı mı sorusu milyonlarca kişi tarafından sorulurken imar barışı son ödeme tarihi ve imar affı son başvuru tarihi için kararın Pazartesi günü açıklanacağı duyuruldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imar barışı son başvuru tarihi ve imar barışı ödemesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.İmar Barışı Başvurusu Uzatılacak Mı?Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. Soruları yanıtlayan Bakan Murat Kurum "İmar affı son başvuru tarihi uzatılacak mı?" ve "imar affı son ödeme tarihi uzatılacak mı?" soruları için vatandaşlardan yoğun bir talep geldiğini dile getirdi.Bakanı Murat Kurum imar barışında son durum ne ve imar barışı son başvuru tarihi uzatılacak mı sorularına yanıt verdi. İşte o sorular ve yanıtlar:İmar Barışına Başvuranların Sayısı Kaç, İmar Barışı İçin Toplanan Para Kaç Lira?İmar barışına başvuruda bulunan kişi sayısı 9.5 milyon imar barışı için toplanan para miktarı ise 14 milyar bedel yatırdılar.İmar Barışı Ödemeleri İçin Kamu Bankaları Hafta Sonu Açık Olacak!İmar barışı için başvuru süresi 31 Aralık tarihinde dolacak. Biz vatandaşlarımızın imar barışından yararlanması için sağolsun kamu bankaları hafta sonu da çalışacak. İmar barışı ödemesi yapılacak banka şubelerini biz internet sitemiz üzerinden açıklayacağız Yine kamu bankaları da internet siteleri üzerinden bu şubeleri duyuracak.İmar Barışı Son Başvuru Tarihi Uzatılacak Mı?İmar barışı için yoğun bir talep var. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde imar barışı kapsamı için meclisten yeni bir yasa geçti. Hem bu yasa tasarısındaki alanlar için hemde gelen talep doğrultusunda 31 Aralık tarihinde bir değerlendirme yapacağız. Bu değerlendirme sonucunda böyle bir karar alabiliriz.2018 Yılında Yapılan Yapılar İmar Barışına Dahil Mi?Başvurular biliyorsunuz beyan esaslı olarak başvuruları alıyoruz. Başvurular tek tek inceleniyor. 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapılan yapılar imar barışı kapsamında yer alırken bu tarihten sonraki yapılar kesinlikle imar barışına dahil değil. 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılan tüm kaçak yapılar için cezai işlemler ve yıkım işlemleri yapılacak.Emlak365.com