İmar Barışından Devletin Kasasına 1 Milyar 350 Milyon Lira Girdi

İmar barışından yararlanmak isteyen kişilerin e devlet üzerinden imar barışı başvuruları alınmaya devam ediyor. Bakan Kurum yapı kayıt belgesi alan kişi sayısını açıkladı.

EMLAK HABERLERİ 09.08.2018 - 11:32 15.07.2021 - 00:20 Emlak 365

İmar barışından yararlanmak isteyen kişilerin e devlet üzerinden imar barışı başvuruları alınmaya devam ediyor. Bakan Kurum yapı kayıt belgesi alan kişi sayısını açıkladı.

Açıklanan rakamlara göre şimdiye kadar imar barışı başvuru formu olarak isimlendirilen yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduran kişi sayısı 3 milyon 780 bin rakamına ulaştı. Bu kişiler arasından yapı kayıt belgesi ücreti ödeyen kişilerden toplanan para tutarı ise 1 milyar sınırını aşarak 1 milyar 350 milyon lira oldu. İmar Barışı Başvurusu Nasıl Yapılır?İmar barışından yararlanmak isteyen kişiler e devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduracak. Yapı kayıt formu doldurmak isteyen kişiler istenen bilgileri tam, eksiksiz ve doğru girmekle yükümlü tutulacak. Yanlış, hatalı ya da yalan beyanda bulunan kişiler yapı kayıt belgesi ücreti ödese dahi imar barışından yararanma hakkını kaybedece ve ödediği yapı kayıt belgesi ücreti yanacak. Bu nedenle yapı kayıt belgesi ücreti ödemeden önce imar barışı onaylama işleminin mutlaka dikkatli yapılması, verilen bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesi öneriliyor. Ardından kişi yapı kayıt belgesi ücreti ödemek için kendisine gönderilen mesajla imar barışı ödemesi yapılan bankalar üzerinden ödemesini gerçekleştiriyor. İmar barışı hakkından yararlanmak isteyen ancak imar barışı ücreti ödemesi yapacak nakit birikimi olmayan kişilere imar barışı kredisi veren bankalar da bulunuyor. İmar barışı kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank'ın arasında yer aldığı kamu bankaları yer alırken Şekerbank imar barışı kredisi ve Türkiye Finans imar barışı kredisi paketleri de bulunuyor. İmar barışı / affı kredisi veren bankalar hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ...
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@