İmarsız Arazilere Bungalov Ev Yapılabilir Mi? Şartları Ne?

Bungalov evler hem görsel olarak çok güzel hemde kafa dinlenmek için çok güzel imkanlar sunuyor. Peki Bungalov evler imarsız arsalara yapılır mı

Emlak Haberleri 04.09.2021 - 17:15 04.09.2021 - 17:18 Mustafa KARAGÖZ

Pandemi süreci ile birlikte vatandaşların her an kaçabilecekleri ikinci bir ev arayışları arttı. Özellikle doğa ile iç içe olunabilecek kalabalık ortamlardan uzak kalınabilecek evler oldukça gözde konumda. Bu şekilde bir evi olmayan ve yeni ev alabilecek durumu olmayanlar ise bungalov evleri araştırıyorlar. 

BUNGALOV EVLER İMARSIZ ARAZİLERE YAPILABİLİR Mİ?

Vatandaşlar kendi arazileri olması durumunda üzerine en düşük maliyetle ev yapmanın detaylarını öğrenmek istiyorlar. Bungalov evler ise görünüm ve fiyatı ile vatandaşların tercihlerinde ilk sırada yer alıyor. İmarlı arsalara bu tarz evlerin dikiminde sorun olmazken imarsız araziler, tarlalar için bungalov ev inşası için detaylar merak ediliyor. 

bungalov evleri 2021 3

Öncelikle imarsız arsa genel bir ifadeyle o alanın tarla olarak ifade edilmesidir. İmarsız arazilere ev yapımı ise belli şartlara tabi. Bu arazilere prefabrik evler, bungalov evler dikmek mümkün ancak aşağıda yer alan şartların sağlanması gerek. 

* Öncelikle imarsız arazilere yapılacak evlerin büyüklüğü belli metrekareyi aşamaz. Arazinin en fazla yüzde 5'i oranında olan bu oran ayrıca 250 metrekareyi aşamaz. 

* İmarsız arazilerde ev yapabilmek için arazinin yola cephesinin olması gerek. 

* İmarsız arsalarda altyapı, elektrik yoktur. Bu tür zorluklar, altyapı koşulları çok iyi hesap edilmeli. 

* Arazinizin bulunduğu ilçe belediyesine gitmeniz ve bungalov ev yapmak istediğinizi belirtmelisiniz. Ayrıca ev yapımı için belediyeden tüm izinlerin almış olmanız gerekiyor. 

bungalov evleri 2021 2

BUNGALOV EV FİYATLARI

Bungalov fiyatlarında çok fazla değişken etmen bulunmakta. Evin büyüklüğü, yapı malzemesinin kalitesi, evin kaç katlı olacağı, evin özellikleri ve müşterilerin talep ettiği diğer etmenler fiyatların belirlenmesinde doğrudan etkili oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@