İnanılmayacak Fiyatlar Ama Gerçek! Tam Hisseli Boş İmarlı Arsalar 11.000 TL, 12.100 TL, 14.400 TL'den Satılacak

Nevşehir Gülşehir'de kaymakamlıktan satılık imarlı arsalar 11.000 TL'den başlayan fiyatlar ile ihale edilecek. Başvurular 22 Kasım itibariyle başladı.

Emlak Haberleri 22.11.2021 - 16:49 22.11.2021 - 16:49 Mustafa KARAGÖZ

Nevşehir'in Gülşehir İlçesinde yer alan bazı arsalar kaymakamlık tarafından satışa çıkarıldı. Milli Emlak Şefliği biriminden satışı yapılacak arsa listesinde fiyatlar öne çıktı. Tam hisseli arsalar için kaymakamlık 11.000 TL'den başlayan fiyatlar belirledi. 

ARSA YATIRIMI YAPMAK İSTEYENLERE BULUNMAZ FIRSATLAR

Milli Emlak Şefliği üzerinden yayımlanan duyuruda toplam 49 arsanın satışı yapılacak. Bu arsalardan bir tanesi 2.200 m2 büyüklüğünde ve ham toprak vasfında. İşgalli imarsız konumda olan arsa için 11.000 TL fiyat belirlendi.

Bunun dışında imarlı imarsız çok sayıda arsanın satışı için tablo yayımlandı. Aşağıda emlak365.com olarak aktardığımız tabloda söz konusu arsaların satış rakamları, metrekare büyüklükleri, fiili durumu ve imar dururmu hakkında bilgiler yer aldı. Arsa satışları için ilan edilen duyuruda yer alan tablonun bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz. 

gülşehir arsa satışı 1gülşehir arsa satışı 4gülşehir arsa satışı 3gülşehir arsa satışı 2

Gülşehir Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği yayımladığı duyurusunda söz konusu satışlar için ihale işlemlerinin tamamının 6 Aralık, 7 Aralık ve 8 Aralık tarihlerinde gerçekleştirileceğini duyurdu. 

İhaleye katılacaklar için ihale bilgilerini paylaşan kurum "Nevşehir İli Gülşehir İlçesinde bulunan ve yukarıdaki tabloda yer alan 49 (Kırkdokuz) adet taşınmazın satış, 3 (üç) adet taşınmazın kira ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. Maddesine göre Açık Teklif Usulü ile yine hizasında gösterilen  tahmini bedel üzerinden yukarıda belirtilen tarih ve saatlerde yapılacaktır." açıklamasında bulundu. İhaleye başvuruda bulunacaklar olanlar bu açıklama esasınca başvurularını yapacaklar ve ihaleye katılım sağlayacaklar. 

İHALE ŞARTNAMESİNİN ALINMASI GEREK

Kamu kurumlarının gayrimenkul satışlarında ihale başvuru işlemleri 3 aşamadan oluşur. İlk aşama ihale şartnamesinin alınması, ikinci aşama ihale başvuruları için belirlenen geçici teminat bedelinin ödenmesi ve son aşama ihale başvuru evraklarının toplanıp kuruma teslim edilmesi. 

Gülşehir'de arsa veya arazi almak isteyenler için de süreç bu şekilde işleyecek. 

İhaleye ilişkin Milli Emlak Şefliğinin hazırladığı şartname ve eklerine Gülşehir Milli Emlak Şefliğine giderek bakabilirsiniz. Kurumdan ihale şartnamesi ücretsiz olarak incelenebilir. Ancak başvuru yapmak için şartnamenin alınıp imzalanıp kuruma teslim edilmesi gerek. Başvuru işlemleri için gerekli olan Geçici teminat bedeli Gülşehir Malmüdürlüğü veznesine yatırılabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@