İndirim Bekleyenlere Kötü Haber: Benzine Son Dakika Zam Haberi Geldi!

Brent petrol fiyatı ve dolar kuru rakamlarında yaşanan düşüşün ardından akaryakıt fiyatlarına indirim beklentisi oluşmuştu. İlk olarak motorine sonrasında LPG ve benzine indirim gelmişti.

İndirim Bekleyenlere Kötü Haber: Benzine Son Dakika Zam Haberi Geldi!

Bayram öncesi yola çıkacak olan kişilere son dakika zam haberi geldi. Brent petrol fiyatı ve dolar kurunda yaşanan düşüşün ardından akaryakıt fiyatları için indirim beklentisi oluşmuş, ancak yapılan indirimler beklentinin son derece altında kalmıştı. Bu nedenle sosyal medyada büyük tepki gösterilmiş, vatandaşlar zam yapılırken anlık reaksiyon verilirken konu indirim olunca yavaş kalınmasını eleştirmişti.

Dün açıklanan enflasyon rakamları sonrasında dolar kurunda yükseliş yaşanması ve brent petrol fiyatında da ufak kıpırdanmalar yaşanması sonrasında ne yazık ki benzine zam haber geldi. Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan son dakika açıklaması ile benzine zam yapılacağı ilan edildi.

BENZİNE ZAM VAR MI, GELECEK Mİ?

Evet, ne yazık ki benzine son dakika zam haberi verildi. Brent petrol fiyatının yeniden 110 dolar seviyesinin üzerine çıkması ve dolar kurunda da yukarı yönlü hareket başlaması ile dolara yükseliş beklentisi açıklandı. Brent petrol fiyatı an itibari ile 113 dolar seviyesinde seyrediyordu.

brent petrol fiyatı 5 temmuz

Dolar kuru ise dün açıklanan enflasyon rakamlarının ardından yönünü yeniden yukarıya çevirmiş ve 17 TL barajına doğru harekete geçmişti. Dolar kuru 16,86 TL seviyesine çıktı.

dolar kuru 5 temmuz

Yaşanan yükselişin ardından yapılan açıklama ile benzine zam geleceği ilan edildi. NTV tarafından yapılan habere göre benzine 96 kuruşluk zam haberi verilirken söz konusu zammın pompaya Çarşamba günü yansıtılacağı ilan edildi. Zam haberi araç sahipleri tarafından tepkiyle karşılandı.