İndirimi Bizzat TMO Genel Müdürü Açıkladı: PTT AVM Üzerinden Alana Tarım Kredi 5 LT Teneke Ayçiçek Yağı Fiyatı Kaç TL?

TMO 5 LT teneke ayçiçek yağına dev indirim açıklandı. Üstelik Tarım Kredi ayçiçek yağı için isteyen kişilere PTT AVM üzerinden adrese teslim kapınıza kadar getirilecek. En ucuz Ayçiçek yağı kaç TL?

Finans 03.04.2022 - 17:05 03.04.2022 - 17:07 Gülcan Özer

Ayçiçek yağı fiyatları Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşın ardından ne yazık ki büyük bir hızla yükselişe geçmişti. Rusya'nın yağ dolu gemileri limanlarda tuttuğu ve çıkarmayacağı, Türkiye'de büyük bir yağ krizi yaşanacağı, marketlerde yağ kalmayacağı yönündeki spekülatif haberlerle vatandaş marketlere koşmuş, adeta raflar yağmalanmıştı. 

Süreçte ayçiçek yağı fiyatları büyük bir hızla yükselişe geçmiş, 100 liranın altına düşmesine ramak kalan fiyatlar rekor zamlar görerek yeniden 200 lira sınırını zorlamaya başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin ile yapmış olduğu görüşmeler sonrasında gemilerin yola çıkması ile fiyatlar yeniden düşüşe geçmişti. 

TARIM KREDİ TENEKE AYÇİÇEK YAĞI 5 LT SATIŞ FİYATI KAÇ TL?

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal yağ fiyatları hakkında yapmış olduğu açıklamasında stok sorunu yaşamadıklarını belirterek "Kendi satış noktalarımız, Tarım Kredi Kooperatif Marketler ve PttAVM.com üzerinden 5 litrelik Ayçiçek yağını 129 liradan satışa sunduk. Amacımız piyasadaki yağ fiyatlarının aşağıya çekilmesiydi ki şimdiden 5 litrelik yağlar 150-160 liralara geriledi" diyerek amaçlarına erdiklerini söyledi. 

tmo ptt ayçiçek yağı

PTT AVM üzerinden şu anda TMO ayçiçek yağı için stok bulunuyor ve ürün siparişi sepete eklenebiliyor. PTT AVM ayçiçek yağı fiyatı için TMO Genel Müdürü Güldal tarafından açıklanan 129 liralık fiyat uygulanıyor. Ancak Tarım Kredi Marketleri fiyatından farklı olarak PTT AVM üzerinden satışa sunulan yağ için 11,50 liralık kargo fiyatı ekleniyor. Böylelikle satış fiyatı 140,50 liraya geliyor.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@