İndirimli Fiyatlarla Otomobil Alacaklara Halkbank'tan Düşük Faizli 75 Bin TL Taşıt Kredisi!

Otomobil fiyatlarına indirimler gelince taşıt kredilerine yeniden ilgi gösterilmeye başlandı. Halkbank 75 Bin TL taşıt kredisini hangi maliyetlerle veriyor?

Finans 23.12.2021 - 01:47 23.12.2021 - 01:47 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de döviz kurlarında meydana gelen düşüşler ile beraber otomobil satın alacak olanlar başbaşka bir piyasa ortamı ile karşı karşıya kaldılar. Birkaç gün öncesine kadar sıfır kilometre otomobil satın almayı yüksek fiyatlardan dolayı akıllarına dahi getirmeyen insanlar araç fiyatlarına gelen indirimlerin ardından taşıt kredisi imkanlarını araştırmaya başladılar. 

TAŞIT KREDİSİNDE HALKBANK AVANTAJI

Taşıt kredisi kullanmnak isteyenler pozitif ekonomik ortama rağmen bankalardaki yüksek faizleri görünce ve isteklerinden vazgeçiyorlar. Ancak kamu bankaları yine burada çok önemli bir vazife görmeye başladılar. Kredi faizlerinde artırım yapma yoluna gitmeyen kamu bankaları piyasa ortalamasının çok altında faizlerle taşıt kredisi veriyorlar. Halkbank da kamu bankası bilinci ile hareket ederek otomobil satın almayı düşünenlere destek olmayı sürdürüyor. 

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanma yolunu tercih eden vatandaşlar oldukça geniş imkanları elde edebiliyorlar. Bu kapsamda vatandaşlar kendilerine sunulan önemli fırsatları değerlendirerek finansal güçlüğe düşmeden otomobil sahibi olabiliyorlar. Halkbank'ın düşük faiz yanında müşterilere sağladığı en önemli imkan ise taşıt kredisi kullanımında ilk 2 ay taksit erteleme oluyor. Taşıt kredisi çekip taksitlerini 2 ay erteleyen müşteriler bir anda ödeme güçlüğü içerisinde kendilerini bulmuyorlar. Bütçelerini kredi ödemelerine hazırlama imkanı bulan müşteriler kredi geri ödemelerini sağlıklı bir finansal pozisyonda yapabiliyorlar.

Halkbank'In taşıt kredisi kampanyasının avantajlarından birisi de ödeme kolaylıkları olduğu bildirildi. Buna göre müşteriler Halkbank'tan taşıt kredisi kullandıklarında kredi geri ödemelerini sadece aylık eşit taksitli olarak planlamak zorunda değiller. İsteyen müşteriler artan taksitli, azalan taksitli, esnek ödemeli şekilde ödeme planları ile taşıt kredisi borçlarını taksit taksit ödeyebiliyorlar.

HALKBANK NE KADAR TAŞIT KREDİSİ VERİYOR?

Halkbank tarfaından verilen taşıt kredilerinin miktarları satın alınmak istenen otomobile göre değişiyor. Otomobilin değerine göre kullanılabilecek taşıt kredisinin miktarı belirleniyor. Buna göre müşteriler değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için yüzde 50 oranında kredilendirme yapabiliyor.

75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank 75 bin tl taşıt kredisi hesaplama

Halkbank tarafından taşıt kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,59 faiz uygulanıyor. 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi çeken müşterilere vade süresinca Halkbank'a 2.399 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 115.180 TL olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@